MINISTRANCI

Grupa chłopców w różnym wieku oraz kilku mężczyzn pełni posługę przy ołtarzu. Ministranci chętnie włączają się również w inne nurty życia parafii. Opiekę nad liturgiczną służbą ołtarza sprawuje ks. ... .

Spotkania ministrantów
w soboty o godz. 12:00.

Modlitwa przed Mszą świętą

Oto za chwilę przystąpię do Ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją. Do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić.
Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia, aby myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz,
a serce moje oddane tylko Tobie. Amen.

Modlitwa po Mszy świetej

Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw, bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach, przez dzień dzisiejszy i całe me życie szedł tylko drogą zbawienia.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Wyprawa rowerowa

12.09.2020

W drugą sobotę września przy pięknej słonecznej pogodzie grupa ministrantów pod opieką ks. Mateusza i kleryka Szymona odbyła wyprawę rowerową do pobliskiej miejscowości Kozioł. Aby - ze względów bezpieczeństwa - nie jechać ruchliwą drogą krajową, trasa wiodła dłuższą, ale za to spokojną drogą. Bez niespodzianek i przygód wyprawa dotarła na miejsce - teren biwakowy nad rzeką Pisą za Hotelem Kozioł. Tam przy ognisku upieczono obowiązkową kiełbaskę, by po wzmocnieniu i uzupełnieniu płynów oddać się relaksowi. Były więc gry integracyjne i zabawy, spacery po pięknym terenie, luźne rozmowy i wymiana informacji. Po kilku godzinach pobytu i wypoczynku wszyscy tą samą drogą bezpiecznie wrócili na miejsce zbiórki.