Księża aktualnie posługujący w parafii

Ks. Kaczyński Tadeusz
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 28.05.1983 w Łomży przez biskupa Juliusza Paetza,
Kanonik honorowy Kapituły Katedralnej w Łomży.

01.09.1983 - wikariusz - Bakałarzewo - par. św. Jakuba Apostoła,
01.09.1985 - wikariusz - Piątnica - par. Przemienienia Pańskiego,
01.07.1987 - wikariusz - Ostrołęka - par. św. Antoniego,
01.07.1992 - wikariusz - Grajewo - par. MB Nieustającej Pomocy,
25.08.1993 - wikariusz - Wysokie Maz. - par. św. Jana Chrzciciela,
01.09.1995 - wikariusz - Poświętne - par. Przemienienia Pańskiego,
21.12.1995 - proboszcz - Osowiec - par. Wniebowstąpienia Pańskiego,
27.03.1996 - ojciec duchowny - dekanat Grajewo,
01.07.1997 - dyrektor - Łomżyńska Księgarnia Diecezjalna,
01.08.2005 - proboszcz - Małkinia - par. Najświętszego Serca Jezusa,
25.08.2020 - proboszcz - Kolno - par. Chrystusa Króla Wszechświata.

Ks. Dembiński Mateusz
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 30.05.2020 w Łomży przez biskupa Janusza Stepnowskiego.

01.07.2020 - wikariusz - Kolno - par. Chrystusa Króla Wszechświata.

Ks. Sławomir Sokołowski
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 31.05.2014 w Łomży przez biskupa Janusza Stepnowskiego.

01.07.2014 - wikariusz - Nowogród - par. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,
15.02.2016 - wikariusz - Wyszków - par. św. Idziego,
01.07.2018 - wikariusz - Baranowo - par. św. Bartłomieja,
24.08.2019 - wikariusz - Goworowo - par. Podwyższenia Krzyża Świętego,
25.08.2020 - wikariusz - Chorzele - par. Trójcy Przenajświętszej,
27.08.2021 - wikariusz - Kolno - par. Chrystusa Króla Wszechświata.



Poprzedni proboszczowie


Ks. Stefaniak Wojciech - pierwszy proboszcz parafii
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 26.05.1990 w Łomży przez biskupa Juliusza Paetza,
Kanonik honorowy Kapituły Katedralnej w Łomży.

01.07.1990 - wikariusz w Miastkowie - par. Matki Bożej Różańcowej,
19.10.1991 - wikariusz w Zawadach Kościelnych - par. Przemienienia Pańskiego,
01.07.1992 - wikariusz w Myszyńcu - par. Trójcy Przenajświętszej,
25.08.1998 - wikariusz w Ostrołęce - par. św. Antoniego,
25.07.1999 - proboszcz w Dąbrowach - par. św. Józefa Oblubieńca,
01.07.2004 - proboszcz w Kolnie - par. Chrystusa Króla Wszechświata,
25.08.2020 - proboszcz w Łapach - par. Św. Piotra i Pawła.



Budowniczy kościoła


Ks. prałat dr Lucjan Jan Grajewski
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 30.03.1974 w Łomży przez biskupa Mikołaja Sasinowskiego,
Kanonik honorowy Kapituły Katedralnej w Łomży.

03.04.1974 - wikariusz w Studzienicznej,
25.06.1975 - wikariusz w Zambrowie,
20.06.1981 - ekonom WSD w Łomży,
19.12.1984 - ekonom Diecezji Łomżyńskiej,
01.09.1986 - dyrektora Wydziału Budownictwa Sakralnego i Kościelnego,
01.09.1997 - proboszcz w Kolnie - par. św. Anny, dziekan dekanatu Kolno
01.07.2004 - proboszcz w Zambrowie - par. Trójcy Przenajświętszej,
+ 13.09.2004.



Poprzedni wikariusze


Ks. Wojciech Uściński
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 28.05.2016 w Łomży przez biskupa Janusza Stepnowskiego.

01.07.2016 - wikariusz - Grabowo - par. św. Jana Chrzciciela,
01.08.2018 - wikariusz - Nur - par. św. Jana Apostoła,
01.08.2020 - wikariusz - Kolno - par. Chrystusa Króla Wszechświata,
27.08.2021 - przeniesiony do parafii Nawrócenia św. Pawła w Małkini Górnej.

Ks. Krawczyk Adam Radosław
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 26.05.2012 w Łomży przez biskupa Janusza Stepnowskiego.

25.08.2012 - wikariusz - Krasnosielec - par. św. Jana Kantego,
01.07.2014 - wikariusz - Ostrołęka - par. św. Franciszka z Asyżu,
25.08.2016 - wikariusz - Kolno - par. Chrystusa Króla Wszechświata,
01.08.2020 - przeniesiony do parafii Przemienienia Pańskiego w Piątnicy.

Ks. Sierzputowski Adam
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 31.05.2003 w Łomży przez biskupa Stanisława Stefanka.

25.08.2003 - wikariusz w Jedwabnem - par. św. Jakuba Apostoła,
25.08.2006 - wikariusz w Ostrołęce - par. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
25.08.2011 - wikariusz w Grajewie - par. Trójcy Przenajświętszej,
25.08.2014 - wikariusz w Kolnie - par. Chrystusa Króla Wszechświata,
01.07.2020 - przeniesiony do parafii św. Wojciecha w Szczepankowie.

Ks. Turbaczewski Michał Grzegorz
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 26.05.2012 w Łomży przez biskupa Janusza Stepnowskiego.

25.08.2012 - wikariusz w Grajewie - par. św. Ojca Pio,
27.08.2015 - wikariusz w Kolnie - par. Chrystusa Króla Wszechświata,
25.08.2016 - skierowany do pracy duszpasterskiej w Anglii.

Ks. Chmielewski Wiesław
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 31.05.2003 w Łomży przez biskupa Stanisława Stefanka.

25.08.2003 - wikariusz w Ostrołęce - par. Zbawiciela Świata,
25.08.2008 - wikariusz w Łomży - par. Świętego Krzyża,
25.08.2010 - wikariusz w Wąsoszu - par. Przemienienia Pańskiego,
25.08.2012 - wikariusz w Kolnie - par. Chrystusa Króla Wszechświata,
27.08.2015 - skierowany do pracy duszpasterskiej w Hiszpanii.

Ks. Dębek Piotr
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 20.05.2006 w Łomży przez biskupa Stanisława Stefanka.

25.08.2006 - wikariusz w Wąsewie - par. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,
25.08.2012 - wikariusz w Kolnie - par. Chrystusa Króla Wszechświata,
25.08.2014 - przeniesiony do parafii św. Jana Apostoła w Nurze.

Ks. Kowalewski Adam
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 30.05.2009 w Łomży przez biskupa Stanisława Stefanka.

25.08.2009 - wikariusz w Rząśniku - par. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła,
17.09.2009 - wikariusz w Różanie - par. św. Anny,
25.08.2011 - wikariusz w Kolnie - par. Chrystusa Króla Wszechświata,
25.08.2012 - przeniesiony do parafii św. Stanisława w Płoniawach.

Ks. Rostkowski Artur Tomasz
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 29.05.1999 w Łomży przez biskupa Stanisława Stefanka.

25.08.1999 - wikariusz w Kobylinie - par. św. Stanisława,
25.08.2001 - wikariusz w Olszewie Borkach - par. Najświętszej MP Królowej Polski,
25.08.2004 - wikariusz w Chorzelach - par. św. Mikołaja,
25.08.2006 - wilariusz w Goworowie - par. Podwyższenia Krzyża Świętego,
25.08.2011 - wikariusz w Kolnie - par. Chrystusa Króla Wszechświata,
25.08.2012 - przeniesiony do parafii św. Stanisława w Dąbrowie Wielkiej.

Ks. Muzyczak Andrzej
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 29.05.1999 w Łomży przez biskupa Stanisława Stefanka.

25.08.1999 - wikariusz w Zambrowie - par. św. Józefa Rzemieślnika,
25.08.2007 - wikariusz w Kolnie - par. Chrystusa Króla Wszechświata,
25.08.2011 - przeniesiony do parafii Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej.

Ks. Stokowski Bogdan
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 26.05.2007 w Łomży przez biskupa Stanisława Stefanka.

25.08.2007 - wikariusz w Porębie - par. św. Barbary,
25.08.2010 - wikariusz w Kolnie - par. Chrystusa Króla Wszechświata,
25.08.2011 - przeszedł do pracy w innej diecezji.

Ks. Kiempista Maciej
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 31.05.2008 w Łomży przez biskupa Stanisława Stefanka.

25.08.2008 - wikariusz w Kolnie - par. Chrystusa Króla Wszechświata,
25.08.2010 - przeniesiony do parafii św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie.

Ks. Legacki Piotr Aleksander
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 30.05.1998 w Łomży przez biskupa Stanisława Stefanka.

25.08.1998 - wikariusz w Ostrołęce - par. św. Franciszka,
25.08.2003 - wikariusz w Kolnie - par. św. Anny,
01.07.2004 - wikariusz w Kolnie - par. Chrystusa Króla Wszechświata,
25.08.2008 - przeniesiony do parafii św. Antoniego w Ostrołęce.

Ks. Bartosiak Mariusz
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 28.05.2005 w Łomży przez biskupa Stanisława Stefanka.

25.08.2005 - wikariusz w Kolnie - par. Chrystusa Króla Wszechświata,
25.08.2007 - skierowany na studia specjalistyczne do Hiszpanii.



Księża pochodzący z naszej parafii


Ks. Kaszuba Krzysztof
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku,
wyświęcony 19.05.2012 w Ełku przez biskupa Jerzego Mazura.

Ks. Izbicki Adam
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 28.05.2011 w Łomży przez biskupa Stanisława Stefanka.

O. Parzych Dariusz
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Zakonu Paulinów w Krakowie,
wyświęcony 29.05.2010 w Częstochowie przez arcybiskupa Stanisława Nowaka.

Ks. Polkowski Łukasz
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 29.05.2010 w Łomży przez biskupa Stanisława Stefanka.

Ks. Muszyński Zdzisław
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne "Hosianum" w Olsztynie,
wyświęcony 29.05.2010 w Olsztynie przez arcybiskupa Wojciecha Ziembę.

Ks. Grala Paweł
ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,
wyświęcony 31.05.2008 w Łomży przez biskupa Stanisława Stefanka.