OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 grudnia 2017 – II niedziela Adwentu

W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie po śpiewie Godzinek o godzinie 645. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

W przyszły wtorek po mszy wieczornej w naszym kościele odbędzie się I spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz animatorów.

W środę, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

Od soboty, 16 grudnia, rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się w wigilię 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. Zachęcamy, aby tę nowennę potraktować, jako podziękowanie Bogu za wszelkie dobro mijającego roku oraz prośbę o obfite Boże błogosławieństwo dla sie­bie oraz naszych bliskich w nowym roku 2018.

Jednym z elementów przygotowujących nas do Świąt Narodzenia Pańskiego są rekolekcje adwentowe, które w naszej parafii odbędą się od przyszłej niedzieli 17 grudnia do wtorku 19 grudnia. Poprowadzi je znany nam, bo pochodzący z naszej parafii Ks. Łukasz Polkowski. Już teraz zaplanujmy sobie te dni tak, abyśmy mogli wziąć każdego dnia w nich udział, prosimy też o modlitwę w intencji rekolekcji.

W Przyszłą niedzielę 17 grudnia wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas pod opieką dorosłych przeprowadzą po każdej Mszy św. zbiórkę do puszek w ramach corocznej kwesty „Bożonarodzeniowy Dar Serca”. Celem kwesty jest dofinansowanie leczenia, rehabilitacji, profilaktyki zdrowotnej dzieci i dorosłych w ramach funduszu „Dzieci chore” Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy za okazane serce.

Radni Parafii roznoszą, a niektórzy zakończyli już roznoszenie opłatków na wigilijny stół. Jeżeli ktoś nie otrzymał opłatków, bo w czasie roznoszenia nie było nikogo w domu, może je odebrać w zakrystii lub kancelarii.

Zachęcamy do  nabycia świecy Caritas, obecność tej świecy w naszym domu, czy na grobie naszych najbliższych jest nie tylko wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi, ale również świadectwem naszej wiary.

W miniony piątek i sobotę w wielu sklepach naszej parafii została przeprowadzona przez Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas, zbiórka artykułów żywnościowych na świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin. Zebrano wiele różnych artykułów spożywczych. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję, w imieniu obdarowanych składamy serdeczne Bóg Zapłać! Dziękujemy za posługę w tych dniach młodym i starszym wolontariuszom, a po odbiór paczek zapraszamy zainteresowanych we wtorek i środę od 1600 do 1800.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, u radnych naszej parafii na tzw. raty, czy na konto parafii. W przyszłą III niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby parafii. Dzisiaj ofiary składane do puszek są przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Zapraszamy do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 1200, mieszkańców bloku z ul. Sportowej 4.

Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

·         13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.

·         14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.