OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 czerwca 2017 – XII niedziela zwykła

Dzisiaj IV niedziela miesiąca czerwca i XII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym.

W czwartek 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Stolicę Apostolską.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, Matka Boża w objawieniach prosi o doprawienie pięciu pierwszych sobót miesiąca. Powiedziała do Łucji: „…obiecuję przyjść na pomoc w godzinę śmierci z wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia tym, którzy przez 5 kolejnych miesięcy w pierwsze soboty: Odprawią spowiedź; przyjmą Komunię św.; odmówią różaniec; przez 15 minut towarzyszyć Mi będą, rozmyślając o 15 tajemnicach różańca w intencji zadośćuczynienia”. Zachęcamy wszystkich do odprawienia pierwszych sobót miesiąca.

Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna w naszej parafii, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy świętej o godzinie 1230, błogosławieństwo rodzin i dzieci przed wystawieniem. Zachęcamy wszystkich, całymi rodzinami do chwili – chociażby 15 minut adoracji. Adoracja nocna w ciszy rozpocznie się po Mszy wieczornej w sobotę.

Biuro Radia Maryja przy parafii św. Anny w Kolnie organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja w dniach 8-9 lipca br. Wyjazd autokarem w dniu 8 lipca o godzinie 500 sprzed kościoła św. Anny w Kolnie.

W czasie wakacji, Gazetka Parafialna nie będzie wydawana, wydawanie wznowimy w nowym roku szkolnym.

Przypominamy, aby intencje zamówione opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawienia Mszy.

Przypominamy również, że każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, powinien uczynić to wcześniej przed Mszą świętą, podczas Mszy nie zawsze jest kapłan posługujący w konfesjonale. Spowiedź jest na 15 minut przed każdą Mszą świętą.

Rozpoczął się czas wakacyjny, witamy wśród nas wakacyjnych gości i wszystkim życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za te składane na tacę, indywidualnie, w minioną III niedzielę miesiąca na potrzeby parafii zebraliśmy 2682,00 zł.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kościół przedstawicielom II części bloku z ul. Witosa 11 i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę na 1200 mieszkańców I części bloku z ul. Witosa 13.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Karol Przytuła kawaler i Alicja Zemła panna, oboje parafii naszej – zapowiedź II;
Marcin Kuczyński kawaler i Marta Pisiak panna, oboje parafii naszej – zapowiedź I
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

Związek małżeński w naszej świątyni w minioną sobotę zawarli:
Wieczorek Ewelina i Mateusz Stankiewicz
 – młodej parze życzymy obfitości łask Bożych na nowej drodze życia.

Przez sakrament chrztu do wspólnoty Kościoła w naszej parafii w minionym tygodniu został włączony:
Franciszek Krupa.