OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 kwietnia 2017 – II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego)

Dziś czwarta niedziela kwietnia, II niedziela wielkanocna Święto Miłosierdzia Bożego (Zapraszamy wszystkich dziś o 1500 do naszej świątyni na Godzinę Miłosierdzia połączoną z Koronką do Miłosierdzia Bożego.)

Dzień dzisiejszy jest patronalnym świętem CARITAS i rozpoczyna 73 Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane dziś do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas naszej diecezji.

W piątek sobotę i niedzielę 28-30 kwietnia będziemy przeżywać w naszej parafii czterdziesto godzinne nabożeństwo. Msze święte w piątek i sobotę o godzinie 730, 930, 1600 i 1800, wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień pomiędzy wszystkimi Mszami. W sobotę z racji uroczystości zaślubin o godzinie 1700 adorację zakończymy Mszą świętą o godzinie 1600. Z tej racji, że czterdziestogodzinne nabożeństwo kończy się w niedzielę ostatni dzień kwietnia, to tę niedzielę potraktujmy, jako niedzielę adoracyjną. Adoracja nocna z pierwszej soboty na pierwszą niedzielę pozostaje bez zmian. Zachęcamy wszystkie wspólnoty będące w parafii i wszystkich parafian do podjęcia adoracji podczas nabożeństwa, szczególnie pomiędzy Mszami od 930 do 1600, Pomimo codziennych zajęć i obowiązków zachęcamy by znaleźć czas na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym i modlitwę.

W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Jest to zarazem Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Będzie on miał dwa etapy. W pierwszym uroczyście odczytamy fragmenty z Listu do Galatów podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu w kościele. Drugim niezwykle ważnym działaniem będzie przyjęcie „Chleba życia”, czyli otrzymanego po Mszy świętej fragmentu z Listu do Galatów. Po krótkiej, wspólnej modlitwie do Ducha Świętego w formie śpiewu kilku zwrotek hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”, podejdziemy do ołta­rza i z koszyka każdy weźmie dla siebie jedną karteczkę z tak zwanymi siglami biblijnymi. Zabierzemy ją do domu, aby w swojej rodzinnej księdze Biblii odszukać zaznaczony tekst, uważnie przeczytać, rozważyć w kontekście swojego powołania i aktualnej sytuacji życiowej. Gorąco się zaleca, aby każdy nauczył się tego tekstu na pamięć i przywoływał jego treść w codziennej modlitwie przez cały rok.

Spotkanie wyjeżdżających na wrześniową pielgrzymkę do Fatimy najbliższy piątek po Mszy wieczornej.

Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie wpływające na konto parafii czy składane u Radnych.

Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższy czwartek na godzinę 1600 mieszkańców z bloku przy ulicy Witosa 5.

W tym tygodniu przez chrzest święty zostali włączeni do wspólnoty Kościoła w naszej parafii:
Karol Lipka,
Zofia Jóźwik,
Adrianna Pisiak,
Dominik Połomski,
Aleksander Wyrwas,
Jolanta Rybicka,
Antoni Sielawa,
Pola Jagielska,
Diana Podsiad.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Kamil Skrodzki kawaler parafii naszej i Marcelina Kopiczko panna parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piszu – zapowiedź I;
Piotr Gabryś kawaler parafii naszej i Katarzyna Orzołek panna parafii św. Jana Ewangelisty w Zabielu – zapowiedź I;
Łukasz Flis kawaler parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piaskach archidiecezji lubelskiej i Magdalena Kaszuba panna parafii naszej – zapowiedź II
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego do kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
śp. Julianna Długozima l. 82– wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, …