OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 maja 2017 – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

W najbliższy czwartek, 31 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w tym dniu o 730, 930 1100 i 1900. Po Mszy świętej o godzinie 1100, wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na ulice naszego miasta. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Trasa procesji i umiejscowienie ołtarzyków będzie takie same jak w roku minionym. Procesja przejdzie od kościoła ulicami: Ks. Grajewskiego, ul. Witosa pomiędzy blokami nr 13 i nr 15, ul. Wojska Polskiego i ul. Świerkową powrót do kościoła. Prosimy mieszkańców osiedla Witosa, Dąbrowskiej i ulicy Wojska Polskiego o przygotowanie ołtarzyków I i II, mieszkańców osiedla Sportowa, Sikorskiego, 11 Listopada i Kolejowa, ołtarzyka III i mieszkańców Osiedla Południe ołtarzyka IV.

Dziewczynki, które dotychczas angażowały się w sypanie kwiatów na procesji, oraz te, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii świętej zapraszamy na próbę sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała w poniedziałek i wtorek na godzinę 1830.

Przez najbliższy tydzień, po Uroczystości Bożego Ciała, do czwartku 7 czerwca włącznie, będziemy przeżywać tak zwaną „oktawę Bożego Ciała”. Codziennie o godzinie 1900 Msza Święta z Nieszporami Eucharystycznymi, po której odprawimy czerwcowe nabożeństwo i w procesji eucharystycznej przejdziemy wokół naszego kościoła. Prosimy ministrantów, biel, asystę o nadanie tym procesjom właściwej oprawy.

Przypominamy, aby intencje zamówione opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawienia Mszy.

Od piątku rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych, które będziemy odprawiali w naszym kościele codziennie po Mszy wieczornej. Pierwszego czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich prezentami, ale przede wszystkim prośmy o łaski potrzebne do tego, by wzrastały duchowo. Na Eucharystię wieczorną zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami.

W tym tygodniu przypada, pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek i sobotę Msze o 800 i 1900. Zachęcamy serdecznie do obchodzenia pierwszych piątków i sobót miesiąca. Chorych księża będą odwiedzać od godziny 1000.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzicom dzieci komunii rocznicowej i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę na 1200 mieszkańców I części bloku z ul. Witosa 9.

Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiarę na odnowienie kielicha i pateny Dyrekcji i Pracownikom Przedszkola nr 4 w Kolnie oraz dzieciom komunii rocznicowej również za ofiarę na odnowienie kielicha i pateny.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Marcin Bazydło kawaler parafii św. Jana Ewangelisty w Zabielu i Karolina Jermacz panna parafii naszej – zapowiedź II;
Piotr Pikuliński kawaler parafii naszej i Natalia Ambroży panna parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piszu – zapowiedź II;
Adam Szabłowski kawaler i Emilia Staszewska panna oboje zamieszkali obecnie w parafii św. Jana Pawła II w Den Haag w Holandii – zapowiedź I;
Łukasz Ciszewski kawaler parafii św. Anny w Kolnie i Agnieszka Pikulińska panna parafii naszej – zapowiedź I
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii:
Ireneusz Rakowski l. 65,
Stanisław Gutowski l. 90
 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.