OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 sierpnia 2015 – XVIII niedziela zwykła

Dziś XVIII niedziela zwykła I niedziela miesiąca sierpnia. Mamy szansę zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

Wczoraj rozpoczęliśmy sierpień, miesiąc szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. Ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Zapraszamy wszystkich aby włączyli się do duchowej łączności ze zdążającymi na Jasną Górę w Apelu Jasnogórskim. Każdego dnia trwania pielgrzymki jest sprawowana o godzinie 20:30 Eucharystia, bezpośrednio po niej Apel. Zachęcamy do włączania się w szeregi Pielgrzymów Duchowych Grupy św. Jana Pawła II. Na znak przynależności do tej grupy, otrzymujemy specjalny znaczek i przychodzimy na Apel ubrani w białe koszule, bluzki lub koszulki. Dobrowolna ofiara złożona przy zapisie jest naszą pomocą przy organizacji XXXI Pieszej Pielgrzymki z Łomży na Jasną Górę.

W sierpniu włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną środę włączyli się w gościnne przyjęcie pielgrzymów diecezji ełckiej zarówno w Czerwonem jak i naszym kościele.

Polecamy Bogu korzystających z urlopów i wakacji, ale także tych, dla których jest to czas ciężkiej pracy przy żniwach; módlmy się zwłaszcza o sprzyjającą plonom pogodę.

We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Eucharystii oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

W najbliższy czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem. Msze święte o 7:30, 9:30 i 20:30.

W czwartek przypada I czwartek miesiąca, dzień, w którym szczególnie modlimy się o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Godzina Święta zostanie odprawiona o 20:00, bezpośrednio po niej Msza i Apel Jasnogórski.

W pierwszy piątek Msza wotywna z nabożeństwem pierwszo-piątkowym tylko o godzinie 8:00. Odwiedziny chorych rozpoczną się od godziny 10:00.

Biuro Radia Maryja przy parafii św. Anny w Kolnie zaprasza na pieszą pielgrzymkę w dniu 9 sierpnia do Lachowa na odpust, więcej informacji w gablocie.

Dziękujemy państwu Andrzejowi i Małgorzacie Banach, Henrykowi i Agacie Samul, Hurtowni Marex oraz młodzieży, za pomoc w przygotowaniu i przebiegu półkolonii jakie odbyły się w naszej parafii.

Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na 12:00 mieszkańców I części bloku z ul. Sikorskiego 3.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Paweł Banach kawaler z parafii Św. Rocha w Lemanie i Magdalena Śliwka panna parafii naszej – zapowiedź II;
Mariusz Glazer kawaler i Martyna Biedka panna, oboje parafii naszej – zapowiedź II;
Michał Tomasz Twarowski kawaler parafii naszej i Paulina Świecik panna parafii Najświętszego Serca Jezusa w Koźle – zapowiedź II;
Radosław Pikuliński kawaler parafii naszej i Małgorzata Banach panna parafii Zwiastowania najświętszej Maryi Panny w Lachowie – zapowiedź I;
Daniel Bałdyga kawaler parafii naszej i Patrycja Górska panna parafii św. Jana Chrzciciela w Grabowie – zapowiedź I
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu do powiadomienia Kancelarii Parafialnej.

W minionym tygodniu przez chrzest święty do wspólnoty Kościoła zostały włączone w naszej parafii:
Aleksandra Banach,
Aleksandra Bazydło,
Mateusz Wróblewski,
Szymon Luberski,
Magdalena Borawska.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odszedł
Stanisław Boć l. 90
 – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym, amen.