OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 listopada 2021 – I niedziela Adwentu

Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w świętach Bożego Narodzenia, ale równocześnie uświadamiamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale na końcu czasów.  Rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny.

Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty po śpiewie Godzinek o godzinie 6:45. Zachęcamy do przychodzenia na te Msze z lampionami.

Niech nie zabraknie podejmowanych przez nas w tym czasie dobrowolnie umartwień, zwłaszcza po-wstrzymania się od hucznych zabaw.

W sobotę 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy dzień modlitw w intencji bezrobotnych. 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech wśród wielu podarunków nie za-braknie także daru naszej modlitwy w intencji tych wszystkich, których nosimy w sercu.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek chorych księża będą odwiedzać od godziny 10:00.

Radni Parafii rozprowadzają, opłatki na wigilijny stół. Jeżeli ktoś nie nabył opłatków, może je odebrać w zakrystii lub kancelarii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Caritas naszej diecezji, jak co roku podejmuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, przez sprzedaż świec. Możemy taką świecę nabyć przy wyjściu ze świątyni w cenie 10 zł.

W tych grudniowych dniach pamięcią sięgamy do bolesnych doświadczeń z naszej historii; grudnia 1970 i 1981. Przekazujmy tę wiedzę młodemu pokoleniu i pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach tamtych dni.

Nadal można dopisywać zmarłych do wypominek rocznych.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą II niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godz. 10:00, mieszkańców I części bloku Witosa 11.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł:
ś.p. Stefan Kopytek – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…