OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 listopada 2014 – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w naszej parafii odpust tytułu parafii i kościoła. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy peregrynację obrazu Chrystusa Króla Wszechświata, która wpisuje się w przygotowanie do Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa w naszej miejscowości w czerwcu 2015 roku. Nawiedzenie rodzin przez Obraz Chrystusa Króla to okazja do wspólnej modlitwy całej rodziny. Nawiedzenie Wizerunku Chrystusa Króla Wszechświata, nie powinno być powodem do remontu mieszkania czy zapraszania na modlitwę dalszej rodziny, sąsiadów czy znajomych, to spotkanie z Chrystusem w Jego Wizerunku mieszkańców domu czy mieszkania. Idealnie by było gdyby rodziny przekazywały sobie obraz podczas Mszy wieczornej w kościele. Wiemy ze z różnych względów może to być niemożliwe, ale w miarę możliwości prosimy aby rodzina przyjmująca u siebie obraz była tego na Mszy świętej i u komunii świętej.

RAMOWY PRZEBIEG NAWIEDZENIA RODZINY PRZEZ WIZERUNEK CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

18:00 – Msza Święta i odebranie Obrazu z Kościoła

Po przybyciu do domu ustawienie Wizerunku Chrystusa Króla Wszechświata na Uroczystym miejscu
   (stół, komoda itp. Można pomyśleć o ustawieniu świec i kwiatów)

19:30 – Wspólny rodzinny Różaniec przed wizerunkiem Chrystusa Króla Wszechświata

Rodzinna kolacja – okazja do wspólnego bycia ze sobą i rozmowy

21:00 – Apel Jasnogórski – i wspólna krótka wieczorna modlitwa
   (Dziesiątek Różańca, Koronka do BM, Litania)

Dzień następny:

W miarę możliwości wspólny poranny pacierz przed Wizerunkiem Ch. K. W. Niech każdy z członków rodziny w miarę swoich możliwości przychodzi podczas dnia na modlitwę przed wizerunek Chrystusa Króla Wszechświata.

Po południu (najlepiej około godziny 15:00) wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego i odczytanie Aktu Ofiarowania Rodziny NSPJ

18:00 – Msza Święta dziękczynna i przekazanie Obrazu kolejnej rodzinie. Jeżeli jest to niemożliwe aby uczynić to w świątyni, to przekazanie Wizerunku może nastąpić przed Mszą w mieszkaniu, a potem wspólne uczestnictwo we Mszy.

W CZASIE MODLITW INDYWIDUALNYCH MOŻNA:

- Przeczytać i rozważyć fragment Ewangelii
   np. (J 3 13-17;  J 8, 31-36; J 14,1-6; Mt 25, 1-13; Mt 16,13-17;  Łk 6,31-38; Mt 22,34-40; Mt 11,25-30; Mt 5,1-12a;
           Łk 11, 1-13; Mt  18, 21-35;)

- Litanie: do Krwi Chrystusa, do Imienia Jezus, do Serca Jezusa

- Różaniec indywidualny w intencji całej rodziny

- Modlitwa prośby w intencjach każdego w członków rodziny

Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

Msze św. roratnie odprawiamy w dni powszednie po śpiewie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które rozpoczynamy o godzinie 6:45. Zachęcamy wszystkich do udziału w roratach, dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci zapraszamy z lampionami, w poniedziałek 1 grudnia po Mszy św. roratniej będą rozdawane dzieciom plansze na wyklejanki adwentowe, a przez wszystkie dni Adwentu będą rozdawane naklejki na tę planszę. Na zakończenie adwentu dla wytrwale uczestniczących w tych Mszach roratnich przewidziane są nagrody.

Od przyszłej niedzieli będziemy modlić się już z nowych przypominek, jeżeli jakieś nazwisko lub imię zostało zapisane niepoprawnie prosimy o zgłaszanie tego w zakrystii.

Radni Parafii roznoszą poświęcone opłatki na wigilijny stół, dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na wykonanie prospektu organowego do naszego kościoła. Za składane ofiary składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

W sobotę 29 listopada, jest czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.

W niedzielę 7 grudnia w wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, po Mszy wieczornej zachęcamy wszystkich do wspólnego – wraz z naszym chórem parafialnym, śpiewu Akatystu ku czci Bogurodzicy.

Proszono nas o ogłoszenie, że 26 listopada od godziny 14:00 do 15:00 w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Plakat informacyjny jest wywieszony w gablocie.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, u radnych naszej parafii na tzw. raty, czy konto parafialne. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom II części bloku przy ulicy Witosa 1 i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godz. 12:00, mieszkańców I części bloku przy ulicy Witosa 3.