OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 października 2014 – XXIX niedziela zwykła

Dziś XXIX niedziela zwykła, trzecia niedziela miesiąca października.

Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny, który będzie przebiegał pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”. To dobry czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne, które zobowiązuje każdego z nas do głoszenia swoim życiem Ewangelii.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie, nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec.

We wtorek 22 października w liturgii wspominać będziemy świętego Jana Pawła II papieża, dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo.

Zapraszamy osoby korzystające dotychczas z pomocy parafialnego Caritas po odbiór produktów żywnościowych we wtorek na godzinę 16:00.

W środę 23 października po Mszy Świętej wieczorowej odbędzie się spotkanie animatorów przygotowujących naszą młodzież do sakramentu bierzmowania.

Nasza Parafia włącza się w Wielką Całodobową Nowennę Adoracyjną, która jest przygotowaniem do uczczenia Święta Chrystusa Króla. Rozpoczęła się ona 13 września w wigilię Święta Podwyższenia Krzyża Świętego i będzie trwała do Święta Chrystusa Króla 23 listopada. Każdego dnia wyznaczona Parafia w Polsce podejmuje całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu w następujących intencjach: Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi; O intronizację Serca Jezusa w rodzinach, parafiach, miastach i Ojczyźnie; Za Polskę Ojczyznę naszą i rządzących oraz za Europę wierną Chrystusowi; O beatyfikację Sł. B. Rozalii Celak O pokój na świecie; oraz wynagradzającej za grzechy osobiste i całej parafii. Adoracja w naszej parafii rozpocznie się Mszą wieczorną 24 października i będzie trwała do Mszy porannej 25 października. Po Mszy, zostanie wznowiona i będzie trwała do godziny 12:00. Zapraszamy i zachęcamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne oraz poszczególne rodziny do podjęcia adoracji w tym czasie. Szczegółowe ustalenia podejmowania adoracji z liderką Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Większość z nas w najbliższych dniach odwiedzi cmentarze, aby porządkować groby bliskich. To jest wyrazem nie tylko naszej kultury i dbałości ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli od wieczności. W duch tej właśnie wiary w życie wieczne pośpieszmy im z pomocą. Zanieśmy im wielki dar Mszy świętej, Komunii św. w ich intencji i pamięci modlitewnej w tradycyjnych przypominkach czy nowennie. Koperty na Nowennę za zmarłych można wziąć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

W przyszłym tygodniu w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Wskazówki zegara cofamy o jedną godzinę.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na prace prowadzone przy parafii, za te składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, u radnych naszej parafii na tzw. raty, czy na konto parafialne, ofiary składane dziś na tacę będą przeznaczone na prace przy naszej parafii.

Zapraszamy do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 12:00 mieszkańców I części z bloku przy ulicy Sikorskiego 4.

W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez chrzest święty została włączona
Zuzanna Góralczyk.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszła:
Marianna Włodkowska l. 78
 – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, …