OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 września 2016 – XXVI niedziela zwykła

Dziś XXVI niedziela zwykła ostatnia niedziela miesiąca września.

28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Ks. Michała Sopoćki, jak w latach ubiegłych zapraszamy wszystkich do wspólnego odmówienia Koronki w naszej miejscowości w środę godz. 1500, w parku przy Placu Wolności.

Od środy 28 września rozpoczynamy „Kurs Alfa”, dla młodzieży naszej parafii przygotowującej się do bierzmowania. Spotkania będą się odbywały w salce na plebanii w środy o 1845. Zapraszamy do udziału w tym kursie również chętną młodzież.

W czwartek 29 września przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W naszej świątyni mamy figurę św. Michała Archanioła z wyjątkowego sanktuarium w Gargano – pamiętajmy o modlitwie do Księcia Wojska Niebieskiego prosząc o obronę przed atakami złego ducha.  Zachęcamy wszystkich do częstego odmawianie egzorcyzmu prostego do św. Michała Archanioła – zawsze czynimy to po każdej Mszy świętej w naszej parafii.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca i tą sobotą rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godzinie 1730, bezpośrednio po różańcu Msza święta. W soboty wyjątkowo różaniec bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej. Dla dzieci spotkanie różańcowe z odmówieniem jednej tajemnicy różańca od poniedziałku do piątku o godzinie 1700. Zachęcamy jednak dzieci starsze, a szczególnie, do uczestnictwa w całym różańcu o 1730. Po różańcu będą rozdawane dzieciom potwierdzenia obecności na tej modlitwie.

W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca października odbywa się pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Maryjnego w Nowej Osuchowej k. Ostrowi Mazowieckiej.

Przyszła niedziela to w naszej parafii niedziela adoracyjna. Adoracja nocna w ciszy rozpoczyna się po Mszy wieczornej w sobotę.

W niedzielę 2 października, na Mszy świętej o 1230 uroczyście zostaną wprowadzone do naszej świątyni relikwie I stopnia św. siostry Faustyny i bł. Ks. Michała Sopoćki.

Parafialny Zespół Caritas przy naszej parafii prosi zainteresowanych korzystaniem z pomocy żywnościowej o dostarczenia aktualnych zaświadczeń z MOPSU lub GOPSU. Biuro Caritas czynne będzie w poniedziałek i wtorek od 1600 do 1700.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za te składane na tacę, indywidualnie, wpływające na konto parafialne oraz składane u Radnych Parafii. W minioną III niedzielę na potrzeby parafii żebraliśmy na tacę 2949 zł. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek są przeznaczone na Caritas.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty przedstawicielom mieszkańców z I części bloku na ul Sportowej 2 i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na 1200, mieszkańców II części z bloku Sportowa 2.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Michał Karwowski, kawaler parafii św. Anny w Kolnie i Justyna Wiśniewska panna parafii naszej – zapowiedź II;
Przemysław Kalinowski, kawaler parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Koźle i Justyna Sokołowska panna parafii naszej – zapowiedź II;
Paweł Bazydło kawaler parafii naszej, obecnie zamieszkały w Norwegii i Anna Chrzanowska panna parafii Opatrzności Bożej w Radomiu – zapowiedź II;
Maciej Wiszowaty kawaler i Ewa Mieczkowska panna oboje parafii naszej – zapowiedź I
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

Wczoraj związek małżeński w naszej świątyni zawarli:
Łukasz Sikora i Kucharczyk Barbara;
Truszkowski Kamil i Natalia Jarząbek
 – młodej parze życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł:
Czesław Kozioł l. 74.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…