OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 stycznia 2017 – II niedziela zwykła

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już we wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych Od 23 do 27 stycznia zapraszamy dzieci do uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez naszą parafię. Zajęcia odbywałyby się codziennie od 900 do 1400. Więcej informacji i zapisy u księdza Adama Sierzputowskiego.

W przyszłą niedzielę 22 stycznia po Mszy o godzinie 1100 około godziny 1130 odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Violi Brzezińskiej, laureatki programu „Szansa na Sukces”.

Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży, jak co roku w czasie ferii zimowych organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej (pomaturalnej, szkół średnich i trzecich klas gimnazjalnych). Ich celem jest pogłębienie relacji z Bogiem, oraz pomoc w rozpoznawaniu życiowego powołania. Tegoroczne rekolekcje odbędą się w dniach od 27 do 29 stycznia (piątek – zjazd do godz. 1600, niedziela – zakończenie kolacją o godz. 1800). Rekolekcje przeznaczone są tylko dla młodzieży męskiej pomaturalnej, szkół średnich i trzecich klas gimnazjalnych. Na rekolekcje należy zabrać ze sobą: Pismo Święte, różaniec, notatnik, śpiwór i rzeczy osobiste. Opłata za pobyt w Seminarium wynosi 50 zł; przy trudnościach finansowych koszty pokryje Seminarium.
Zgłoszenia prosimy dokonać najpóźniej dwa dni przed rozpoczęciem rekolekcji na adres e-
mail:
ksrobertb@tlen.pl, czy tel. 606318210. W zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko, datę urodzenia, parafię pochodzenia, szkołę, do której chodzisz oraz klasę; należy wziąć też ze sobą opinię katechety lub księdza; (ksiądz czy katecheta mogą przesłać opinię drogą telefoniczną lub e-mailem).

Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godz. 1200, mieszkańców II części bloku Sikorskiego 10.

Dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W przyszłą III niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

W minionym do wieczności odszedł z naszej wspólnoty:
Zdzisław Stanisławski l l. 55
 – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.

Trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie. Wyrażamy wdzięczność za życzliwe przyjmowanie nas w Waszych mieszkaniach i składane przy tej okazji ofiary. Jeżeli sytuacja materialna rodziny nie pozwala na złożenie żadnej ofiary, nie czujmy się tym skrępowani, a w żadnym wypadku nie powinno to być powodem zamknięcia drzwi domu przed kapłanem. Część mieszkań zastaliśmy zamkniętych, jeśli termin wyznaczony przez nas na odwiedziny z różnych względów nie odpowiada domownikom, zawsze można uzgodnić dogodny czas wizyty. W czasie trwania kolędy Kancelaria Parafialna czynna jest tylko w godzinach przedpołudniowych od 900 do 1000 oraz bezpośrednio po Mszy wieczornej.

Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

Poniedziałek 16-I:
Sportowa 8; 1-20 – 1 ksiądz; 21-40 – 1 ksiądz,
 od godziny 1600: Sikorskiego 5; 71-90 – 1 ksiądz;

Wtorek 17-I:
 od godziny
1500: ul. Sportowa 2 – 1 ksiądz, i ul. Witosa 7 – 1 ksiądz,
 od godziny 1600 ul. Sportowa 6 – 1 ksiądz

Środa 18-I:
 od godziny
1500: ul. Wojska Polskiego 67, 1-25 – 1 ksiądz, 26-49 – 1 ksiądz i ul. Witosa 5 – 1 ksiądz.

Czwartek 19-I:
 od godziny 1500:
ul. Wojska Polskiego 67A, 1-28 – 1 ksiądz, 29-58 – 1 ksiądz i ul. Witosa 1 1-24 – 1 ksiądz.

Piątek 20-I:
 od godziny 1500:
ul. Marii Dąbrowskiej 6, 1-20 – 1 ksiądz; 21-40 – 1 ksiądz, 41-60– 1 ksiądz.

Sobota 21-I:
 od godziny 900:
ul. Brzozowa poza numerami 11a, 11b, 11d i 11f, – 1 ksiądz; ul. Dębowa numery parzyste łącznie z ulicami przyległymi Akacjową i Bukową – 1 ksiądz i ul. Dębowa numery nieparzyste łącznie z numerami 11b, 11d i 11f z ul. Brzozowej – 1 ksiądz.

Niedziela 22-I:
 od godziny 1500:
ul. Świerkowa i Brzozowa 11a – 1 ksiądz i ul. Sosnowa od. P. Ciszewskiej – 1 ksiądz i ul. Sosnowa od. P. Wszeborowskiej – 1 ksiądz;

Poniedziałek 23-I:
 od godziny 1500:
ul. Witosa 21 1-20 – 1 ksiądz; 21-41 – 1 ksiądz; 42-48 – 1 ksiądz.