OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 lipca 2014 – XVII niedziela zwykła

Dziś XVII niedziela zwykła IV niedziela miesiąca lipca. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ciężkim trudzie rolników podczas żniw.

We wtorek będziemy gościć w Kolnie pielgrzymów z diecezji ełckiej zdążających na Jasna Górę. Grupa z Ełku przybędzie około godziny 17:30 do kościoła św. Anny, prosimy o włączenie się w gościnne przyjęcie pielgrzymów. Grupa z Pisza przybędzie do wsi Czerwone około godziny 15:30, z góry składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom wsi Czerwone za gościnne przyjęcie pielgrzymów.

1 sierpnia ruszy piesza pielgrzymka do Częstochowy z naszej diecezji, zapisy chętnych w naszej parafii od dzisiaj do środy 30 lipca, potem można się zapisać już tylko w Łomży. Tych, którzy nie mogą, z różnych względów, wziąć fizycznie udziału w pielgrzymce zachęcamy do zapisywania się do grupy białej – pielgrzymów duchowych, którzy każdego dnia podczas trwania pielgrzymki będą gromadzić się przed wizerunkiem Matki Bożej w naszej świątyni na Apelu Jasnogórskim. W tych dniach będzie również Eucharystia o 20:30, bezpośrednio po niej Apel Jasnogórski. Znakiem rozpoznawczym pielgrzymów grupy białej – św. Jana Pawła II, jest nie tylko znaczek ale i biała koszula czy bluzka.

W piątek, 1 sierpnia, mija 70 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i do udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.

W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

W pierwszy piątek i sobotę miesiąca Msze wotywne o 8:00 i 19:00 jest też już Msza o 20:30. Prosimy zgłaszać chorych do odwiedzin w pierwszy piątek. Ofiary składane na tacę w tych dniach są przeznaczone na fundusz ministrancki.

Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca sierpnia, a w naszej parafii to niedziela adoracyjna, błogosławieństwo rodzin i dzieci po Mszy o 11:30.

Sierpień, który się w tym tygodniu rozpoczyna tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję!

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za te składane na tacę, indywidualnie i wpływające na konto parafialne. W minioną III niedzielę miesiąca zebraliśmy na tacę 2469,00 zł.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na Mszę święta i kwiaty, mieszkańcom bloku z ul. Sikorskiego 3b i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na 12:00 mieszkańców bloku z ul. Sikorskiego 3c.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Robert Matuszewski, kawaler i Ewa Lubecka, panna – oboje parafii naszej – zapowiedź I;
Łukasz Kozicki kawaler parafii naszej i Agnieszka Bednarska panna parafii św. Jana Ewangelisty w Zabielu – zapowiedź I
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

W minionym tygodniu przez chrzest święty do wspólnoty Kościoła został włączony w naszej parafii:
Oliwier Dębkowski

W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odszedł:
Andrzej Rainko l. 50
 – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym amen.