OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 października 2017 – XXVIII niedziela zwykła

Gdyby dziś nie przypadała niedziela to w liturgii wspominalibyśmy świętą Teresę od Jezusa. A to dzień imieniny naszej Pani organistki Teresy Adamczyk. Za przyczyną patronki św. Teresy od Jezusa, niech Bóg błogosławi na każdy dzień życia i posługi w naszej parafii.

W dniu dzisiejszym w całej Polsce sprawdzanie statystyczne praktyk religijnych, dla ułatwienia liczenia wiernych prosimy o wychodzenie z kościoła głównym wyjściem.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec, jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Różaniec w naszym kościele codziennie o godzinie 1730, w soboty po Mszy wieczornej. Dla dzieci spotkanie różańcowe od poniedziałku do piątku o godzinie 1700. Wszystkich zapraszamy serdecznie na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

W środę 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, zapraszamy wszystkich pracowników Służby Zdrowia o godzinie 1730 na modlitwą różańcową w ich intencji. Diecezjalne spotkanie wszystkich pracowników Służby Zdrowia odbędzie się dnia 21 października 2017 r. w Łomży. Można się jeszcze zapisać na ten wyjazd w sekretariacie szpitala. Wyjazd jest bezpłatny.

Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

Od wigilii święta Podwyższenia Krzyża Świętego wyznaczona Parafia w Polsce każdego dnia podejmuje całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nasza Parafia również włącza się w Nowennę Adoracyjną. Adoracja rozpocznie się Mszą wieczorną 24 października. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i Ofiarodawców do Mszy wieczornej 25 października. Zapraszamy i zachęcamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne oraz poszczególne rodziny do adoracji. Szczegółowe ustalenia podejmowania adoracji z liderką Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Większość z nas w najbliższych dniach odwiedzi cmentarze, aby porządkować groby bliskich. To jest wyrazem nie tylko naszej kultury i dbałości, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli od wieczności. W duch tej właśnie wiary w życie wieczne pośpieszmy im z pomocą. Zanieśmy im wielki dar Mszy świętej, Komunii św. w ich intencji i pamięci modlitewnej w tradycyjnych przypominkach czy nowennie. Koperty na Nowennę za zmarłych można wziąć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

W grudniu zostanie uruchomiony Środowiskowy Dom Samopomocy w Kolnie, będzie to dzienny ośrodek wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną. Więcej informacji w gablocie.

Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza Zatrzymaj Aborcję prosi o poparcie zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Podpisy możemy składać w zakrystii – potrzebny jest numer PESEL.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na Misje. Dziękujemy Panu Marcinowi Olender za pracę w tym tygodniu na rzecz naszej parafii.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła przedstawicielce bloku przy ulicy 11 Listopada 3 i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godz. 1200, mieszkańców bloku przy ulicy Sportowej 18.

Wczoraj związek małżeński w naszej świątyni zawarli:
Grzech Michał i Ewa Modzelewska.
Kotowski Łukasz i Justyna Skrzeczyńska
 – młodym parom życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.