OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 lipca 2016 – XVIII niedziela zwykła

Dziś XVIII niedziela zwykła I niedziela miesiąca sierpnia. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża.

Jutro rozpoczynamy sierpień, miesiąc szczególny na płaszczyźnie religijnej i narodowej. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud pielgrzymowania na Jasna Górę. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami w Apelu Jasnogórskim. Od 1 do 14 sierpnia Msza wieczorna jest sprawowana tylko o godzinie 2030, bezpośrednio po niej Apel. Zachęcamy do włączania się w szeregi Pielgrzymów Duchowych Grupy św. Jana Pawła II. Na znak przynależności do tej grupy, otrzymujemy specjalny znaczek i przychodzimy na Apel ubrani w białe koszule, bluzki lub koszulki. Dobrowolna ofiara złożona przy zapisie jest naszą pomocą przy organizacji XXXII Pieszej Pielgrzymki z Łomży na Jasną Górę.

Jutrzejszy dzień to również kolejna 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Jutro od południa do północy 2 sierpnia, mamy możliwość uzyskać odpust Porcjunkuli. Każdy, kto pobożnie nawiedzi kościół, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

W sierpniu włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu, pośrednikiem w naszej modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek włączyli się w gościnne przyjęcie pielgrzymów diecezji ełckiej przy parafii św. Anny.

W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Eucharystii oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

Również w czwartek przypada I czwartek miesiąca, dzień w którym szczególnie modlimy się o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Godzina Święta zostanie odprawiona o 2000, bezpośrednio po niej Msza i Apel Jasnogórski.

W pierwszy piątek Msza wotywna z nabożeństwem pierwszo-piątkowym tylko o godzinie 800. Odwiedziny chorych rozpoczną się od godziny 1000.

W pierwszą sobotę miesiąca 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Z tej racji nie można odprawiać mszy wotywnej o Niepokalanym Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca zostanie odprawione tylko po Mszy o godzinie 800.

Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca sierpnia, a w naszej parafii to niedziela adoracyjna, błogosławieństwo rodzin i dzieci po Mszy o 1130. Po mszy wieczornej w sobotę 1 sierpnia w kaplicy M.B. Fatimskiej i Ofiarodawców, rozpocznie się adoracja nocna w ciszy.

Przypominamy, że od września zmieniają się godziny Mszy świętych w niedzielę zamiast 1130 będzie o 1100 i zamiast 1300 będzie 1230.

Polecamy Bogu korzystających z urlopów i wakacji, ale także tych, dla których jest to czas ciężkiej pracy przy żniwach; módlmy się zwłaszcza o sprzyjającą plonom pogodę.

W dniach 15–16–17 września planujemy pielgrzymkę po relikwie św. Faustyny zapisy do 14 sierpnia.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za te składane na tacę, indywidualnie, u Radnych parafii i wpływające na koto parafialne. Ofiary składane za tydzień na tacę są przeznaczone na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji. Rozpoczęliśmy prace przy wykonaniu kapliczek różańcowych. Dotychczas ufundowanych zostało 11 kapliczek.

Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na 1200 mieszkańców bloku z ul. Sportowej 14.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Arkadiusz Martyn Szewczyk kawaler parafii pw. Św. Rocha w Lemanie i Emilia Zalewska panna parafii naszej – zapowiedź II;
Michał Łastowski kawaler parafii pw. Św. Brunona w Bartoszycach i Małgorzata Banach panna parafii naszej – zapowiedź II;
Adrian Mateusz Skrzeczkowski kawaler parafii pw. Opatrzności Bożej w Parczewie i Izabela Święczkowska panna parafii naszej – zapowiedź I
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

W minionym tygodniu przez chrzest święty do wspólnoty Kościoła zostały włączone w naszej parafii:
Agata Rutkowski,
Liliana Rutkowska.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszli:
Halina Trzcinka l.68,
Antoni Kałudziński l. 52
 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym, Amen.