OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


23 października 2016 – XXX niedziela zwykła

Rozpoczęliśmy ostatni tydzień października miesiąca, w którym szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i Jezusa odmawiając Różaniec. Może są wśród nas jeszcze tacy, którzy ani razu nie byli w świątyni na różańcu, mamy jeszcze szansę, różaniec w naszym kościele codziennie o godzinie 1730. Dla dzieci jedna dziesiątka różańca od poniedziałku do piątku o 1700.

Dziś pod hasłem: „Ochrzczony to znaczy posłany”, przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy modlić się za dzieło misyjne Kościoła.

Od 13 września wyznaczona Parafia w Polsce każdego dnia podejmuje całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nasza Parafia włącza się w tę Nowennę Adoracyjną. Adoracja rozpocznie się Mszą wieczorną 27 października, po Mszy świętej Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i Ofiarodawców do Mszy wieczornej 28 października. Zachęcamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne oraz poszczególne rodziny do adoracji. Szczegółowe ustalenia podejmowania adoracji z liderką Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W piątek czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patro­na spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Jest to dzień imienin księdza biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach.

19 listopada br. w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Parafia nasza zorganizuje wyjazd na tę uroczystość, jeżeli będzie dostateczna ilość chętnych. Prosimy, więc o zgłaszanie chęci wyjazdu u księży do 5 listopada włącznie.

Większość z nas w najbliższych dniach odwiedzi cmentarze, aby porządkować groby bliskich. To jest wyrazem nie tylko naszej kultury i dbałości, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli od wieczności. W duch tej właśnie wiary w życie wieczne pośpieszmy im z pomocą. Zanieśmy im wielki dar Mszy świętej, Komunii św. w ich intencji i pamięci modlitewnej w tradycyjnych przypominkach czy nowennie. Koperty na Nowennę za zmarłych można wziąć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

W Parafialnym Punkcie Caritas w środę od 1600 do 1800 będą wydawane jabłka, chętnych zapraszamy po odbiór.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej, Łomżyńskie Centrum Medyczne oraz Parafia Krzyża św. w Łomży, serdecznie zapraszają rodziców spodziewających się narodzin pierwszego jak i kolejnego dziecka, do udziału w bezpłatnych zajęciach w Szkole Rodzenia. Więcej informacji w Gazetce.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, czy wpływające na konto parafialne. W minioną III niedzielę miesiąca na potrzeby parafii zebraliśmy na tacę 3080 zł.

Dziękujemy ofiarę na Mszę świętą i kwiaty mieszkańcom III klatki z bloku przy ulicy Sikorskiego 3 i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godz. 1200, mieszkańców bloku przy ulicy Sikorskiego 3a. Msza święta będzie odprawiona 26 października w kaplicy szpitalnej.

W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła zostały włączone:
Klaudia Borys,
Adrianna Góralczyk.

Wczoraj związek małżeński w naszej świątyni zawarli:
Waszkiewicz Mariusz i Magdalena Wiśniewska
 – młodej parze życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odszedł:
ś.p. Antoni Malinowski l. 78
 – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym, Amen.