OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


26 czerwca 2016 – XIII niedziela zwykła

W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele po Mszy świętej o godzinie 1900.

W tym tygodniu w poniedziałek, 27 czerwca wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godzinie 730 i 1900 w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej. Chociaż w tym dniu nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Eucharystii dla uproszenia obfitych łask dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II.

Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek i sobotę Msze o 800 i 1900, do spowiedzi zapraszamy już od środy na pół godziny przed każdą Mszą. Ofiary składane w tych dniach na tacę są przeznaczone na fundusz ministrancki. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godzinie 1000. Chorych będzie odwiedzało dwóch księży.

W piątek 1 lipca przypada już 12 rocznica utworzenia naszej parafii. Dziękując Bogu za te lata modlitwy i pracy, prośmy nadal o Boże błogosławieństwo dla wszystkich rodzin naszej parafii i o pomyślną realizację zaplanowanych prac.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca lipca. W piątek i sobotę Msze o 800 i 1900, do spowiedzi zapraszamy już od środy na pół godziny przed każdą Mszą. Ofiary składane w tych dniach na tacę są przeznaczone na fundusz ministrancki. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godzinie 1000. Chorych będzie odwiedzało dwóch księży.

W piątek 1 lipca przypada już 12 rocznica utworzenia naszej parafii. Dziękując Bogu za te lata modlitwy i pracy, prośmy nadal o Boże błogosławieństwo dla wszystkich rodzin naszej parafii i o pomyślną realizację zaplanowanych prac.

Przyszła pierwsza niedziela miesiąca to niedziela adoracyjna w naszej parafii, wystawienie Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo rodzin i dzieci po Mszy świętej o godzinie 1130. W sobotę po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i Ofiarodawców i adoracja nocna w ciszy.

Od 4 do 15 lipca, wzorem lat ubiegłych nasza Parafia organizuje półkolonie wakacyjne dla dzieci w salce przy parafii. W czwartek 30 czerwca o godzinie 1700 sali pod plebanią, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców, których dzieci wezmą udział w półkoloniach. Dotychczas zapisało się tylko 6 osób, więcej informacji na temat półkolonii i zapisy w zakrystii.

Lipiec i sierpień to czas urlopowy również dla księży, nie zawsze podczas Mszy będzie ksiądz posługiwał w konfesjonale, dlatego tych, którzy chcą skorzystać z sakramentu pokuty zapraszamy, aby uczynili to odpowiednia wcześniej przed Mszą. Zazwyczaj księża spowiadają ok. 15 minut przed każdą Mszą świętą.

W czasie wakacji, Gazetka Parafialna nie będzie wydawana, wydawanie wznowimy od września.

Zbliża się czas Światowych Dni Młodzieży do Kolna przyjedzie grupa młodych ludzi z Łotwy, wszystkich którzy mogą i chcą przyjąć kilka osób do siebie na nocleg od 20 do 25 lipca, prosimy o wzięcia deklaracji które są na stoliczku pod chórem, wypełnienie i oddanie w zakrystii.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za te składane na tacę, indywidualnie, u Radnych Parafii czy wpływające na konto. W III niedzielę miesiąca – niedzielę ofiarności naszej parafii na tacę zebraliśmy 2359,00 zł – Bóg zapłać.

Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu w najbliższą sobotę na 1200 mieszkańców II części bloku z ul 11 Listopada 7.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Tomasz Paszkowski kawaler parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku i Martyna Konopka panna parafii naszej – zapowiedź II;
Tomasz Grala kawaler parafii naszej i Joanna Piechna panna parafii św. Tekli w Ciechanowie – zapowiedź II;
Radosław Zawalich kawaler parafii naszej i Aneta Dąbkowska panna parafii św. Anny w Kolnie – zapowiedź II;
Patryk Podlaski kawaler parafii św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej i Justyna Kubrak panna parafii naszej – zapowiedź II;
Radosław Paweł Zawadzki kawaler parafii wojskowo-cywilnej pw. Matki Odkupiciela w Gdańsku i Karolina Trepanowska panna parafii naszej – zapowiedź I;
Grzegorz Kowalczyk kawaler parafii naszej i Paulina Maćkiewicz panna parafii p.w. Najświętszego Sakramentu w Łodzi – zapowiedź I;
Paweł Cichy kawaler parafii św. Jana Chrzciciela w Turośli i Marta Bugnacka panna parafii naszej – zapowiedź I;
Robert Grala kawaler parafii św. Brunona z Kwerfurtu w Łomży i Marlena Wszeborowska panna parafii naszej – zapowiedź I
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego do kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu przez chrzest święty został włączony do wspólnoty Kościoła w naszej parafii:
Patryk Siwik,
Zuzanna Butrymowicz;
Maksymilian Kalinowski.

Związek małżeński w naszej świątyni w minioną sobotę zawarli:
Paliwoda Krystian i Nikolina Chojnowska
 – młodej parze życzymy obfitości łask Bożych na nowej drodze życia.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła
Władysława Okurowska l. 81
 – polećmy Ją miłosierdziu Bożemu, wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY
SKIEROWANE PRZEZ BISKUPÓW DO POLSKIEJ MŁODZIEŻY

Drodzy Młodzi Przyjaciele,

„Jezus spojrzał z miłością na niego” (Mk 10,21). Tak mówi Ewangelia o spotkaniu Chrystusa z młodym człowiekiem. Tak samo Jezus patrzy dziś na każdego z Was. Patrzy na Was z miłością i czeka na odwzajemnienie tej miłości.

Drodzy Młodzi, zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, to zaproszenie, do tego by poczuć na sobie pełne miłości spojrzenie Jezusa i odpowiedzieć na nie. Nie bójcie się przyjąć tego zaproszenia i wziąć udział w spotkaniu, które jest czasem wspólnego wyznania wiary i miłości do Pana Jezusa, Jego Ewangelii i Jego Kościoła.

Inicjator Światowych Dni Młodzieży, Ojciec Święty Jan Paweł II, mówił, że „rzesza młodych ludzi wierzących w Chrystusa, idących za Krzyżem Roku Świętego, stanie się (…) żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata”. Drodzy Młodzi, każdy z Was jest dziś obrazem współczesnego Kościoła. Tak patrzy na Was Jezus, tak patrzy na Was Polska, tak patrzą na Was wasi rówieśnicy, którzy już w lipcu przyjadą do Polski z całego świata. Także i Wy nie bójcie się spojrzeć w ten sposób na siebie samych.

Drodzy Młodzi, 3 maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wspominając 1050. rocznicę Chrztu Polski, zawierzyliśmy Matce Bożej nasz Naród i każdego z Was, Waszą wiarę i drogę do zbawienia, Waszą przyszłość, dokonywane wybory i nadzieje, a także Wasz udział w XXXI Światowych Dniach Młodzieży.

Ponawiamy serdeczne zaproszenie do udziału we wszystkich spotkaniach w ramach Światowych Dni Młodzieży. Towarzyszymy Wam teraz, na etapie przygotowań. Będziemy z Wami podczas spotkań w naszych diecezjach. Wspólnie będziemy modlić się także w Krakowie. Zachęcamy, by wspólny udział w Światowych Dniach Młodzieży był także wyrazem naszego szacunku i wdzięczności wobec Ojca Świętego Jana Pawła II, który mówił do młodych: „Szukałem Was”.

Drodzy Rodzice i Duszpasterze, zachęcamy Was do pomocy młodzieży, aby mogła wziąć udział w tym niepowtarzalnym spotkaniu. Do wszystkich kierujemy słowa Św. Jana Pawła II, który mówił do nas: „Nie lękajcie się”.

Niech Bóg Wszechmogący Wam błogosławi.

Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce
obecni na 373. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski
w Warszawie, w dniu 8 czerwca 2016 r.