OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 grudnia 2014 – III niedziela Adwentu

Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu, którą Kościół nazywa niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Tą niedzielą jesteśmy zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi aby nas wyzwolić z niewoli grzechu.

Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, którym przewodniczy Ks. dr Mirosława Brzeziński wykładowca KUL. Ofiary składane w ostatnim dnu rekolekcji na tacę są naszym dowodem wdzięczności księdzu rekolekcjoniście za jego posługę. Msze święte podczas rekolekcji w poniedziałek i wtorek, będą odprawiane; przed południem o 9:30, 11:30; po południu o 16:00 Msza święta dla dzieci i o 18:00 dla młodzieży i dorosłych. Mszy o godzinie 7:00 w czasie rekolekcji nie ma. Wszystkich parafian zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej, szczególnie w poniedziałek i wtorek, wówczas będą zaproszeni księża z dekanatu, w późniejszym czasie i w święta będzie to utrudnione.

Od wtorku rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem, która zakończy się 24 grudnia. Podczas nowenny każdy może przynieść Jezusowi swoje radości i sukcesy, ale także wszystkie trudne sprawy, które zabierają nam radość życia. Chciejmy wierzyć, że dla Dzieciątka Jezus nie ma nic niemożliwego. Potwierdza się to w całej historii Kościoła. Zachęcamy, aby tę nowennę potraktować jako podziękowanie Bogu za wszelkie dobro mijającego roku oraz prośbę o obfite Boże błogosławieństwo dla siebie oraz naszych bliskich w nowym roku 2015. Nie bójmy się pójść do Jezusa, który przychodzi do nas, aby nas wyprowadzić z wszelkiej niemocy, biedy, smutku, a przede wszystkim, aby obdarzyć nas największym darem, jakim jest Duch Święty.

W tym tygodniu w środę wkroczymy już w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas.

Zapraszamy jeszcze do udziału w codziennych Mszach św. roratnich, które odprawiamy w naszym kościele w tym tygodniu oprócz poniedziałku i wtorku, po śpiewie Godzinek, które rozpoczynamy o 6:45.

W większości Radni Parafii zakończyli roznoszenie opłatków na wigilijny stół. Jeżeli ktoś nie otrzymał opłatków, bo w tym czasie nie było nikogo w domu, może je odebrać w zakrystii lub kancelarii.

Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej w najbliższy piątek po Mszy wieczornej.

Zachęcamy do nabycia świecy Caritas, obecność tej świecy w naszym domu, czy na grobie naszych najbliższych jest nie tylko wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi, ale jest również świadectwem naszej wiary.

W miniony piątek i sobotę w wielu sklepach naszej parafii została przeprowadzona przez Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas, zbiórka artykułów żywnościowych na świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin. Zebrano 1320 kg różnych artykułów spożywczych na kwotę około 5900 zł – wszystkim którzy włączyli się w tę akcję, w imieniu obdarowanych składamy serdeczne Bóg Zapłać! Dziękujemy za posługę w tych dniach młodym i starszym wolontariuszom, a po odbiór paczek zapraszamy zainteresowanych we wtorek i środę od 16:00 do 18:00.

Nasza Parafia wspólnie z Parafią św. Anny organizuje w Białym Dunajcu k. Zakopanego zimowisko dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej w dniach od 25 do 31 stycznia przyszłego roku. Zapisy i więcej informacji u ks. Wiesława.

Dzisiaj młodzież z Gimnazjum pod opieką dorosłych zbiera ofiary do puszek na „Bożonarodzeniowy dar serca”. Celem Kwesty, jest dofinansowanie leczenia, rehabilitacji, profilaktyki zdrowotnej dzieci i dorosłych. Wszystkim, którzy złożą swój dar serca, składamy już teraz serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, u radnych naszej parafii na tzw. raty, z racji roznoszonych opłatków i na konto parafialne.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła przedstawicielom mieszkańców I części bloku z ul, Witosa 3a i zapraszamy do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 12:00, mieszkańców II części bloku z ul, Witosa 3a.