OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


4 października 2015 – XXVII niedziela zwykła

Dziś XXVII niedziela zwykła I niedziela miesiąca października.

Wraz z początkiem października rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. W naszej parafii codziennie nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:30, bezpośrednio po różańcu Msza święta. W soboty nabożeństwo różańcowe po Mszy świętej wieczornej. Dla dzieci spotkanie różańcowe od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00. Przypominamy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

W tym tygodniu, w środę, 7 października liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto 7 października 1571 roku.

Ten dzień jest to zarazem święto patronalne Róż Różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków Róż Różańcowych z naszej parafii zapraszamy w tym dniu na różaniec i Mszę świętą o godzinie 18:00. Wszystkich, członków Kół Żywego Różańca z naszej parafii oraz tych, którzy chcieliby się w to dzieło modlitewne włączyć, zapraszamy na spotkanie w tym dniu po Mszy wieczornej.

W przyszłą niedzielę w całej naszej Ojczyźnie będziemy obchodzić kolejną Niedzielę Papieską. W ramach tego dnia będą, jak co roku zbierane do puszek ofiary na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli fundusz stypendialny dla zdolnej ale słabo sytuowanej materialnie młodzieży. My również po każdej Mszy świętej będziemy mogli złożyć swój dar serca na ten cel. Jednocześnie prosimy o zgłaszanie się wszystkich, którzy chcieliby takowe stypendium uzyskać.

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży tak jak każdego roku zwraca się do rolników z gorącą prośbą o wsparcie w postaci płodów ziemi. Tych, którzy nie mogą ofiarować płodów ziemi prosi, jeśli to możliwe o ofiarę pieniężną. Prosimy panów sołtysów, jak co roku o pomoc w zorganizowaniu tej zbiórki.

Już za niecały miesiąc listopad – miesiąc modlitw za zmarłych, zadbajmy nie tylko o miejsca gdzie spoczywają ich doczesne szczątki, ale nie zapominajmy o ich duszy, jedynie skuteczną i potrzebną dla nich pomocą dziś jest Msza święta, modlitwa, Komunia święta w ich intencji, zyskiwanie odpustów. Możemy już zamawiać przypominki.

Podajemy terminy I Komunii świętej w przyszłym roku: 15 maja – Szkoła Podstawowa nr 2 i wieś Czerwone; 22 maja – Szkoła Podstawowa nr 1 i wieś Rupin.

Komunikat Dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej – ks. Andrzeja Mikuckiego:
Tradycją Diecezji Łomżyńskiej jest, że w pierwszą niedzielę października zbierane są ofiary do puszek z przeznaczeniem na statutową działalność Caritas Diecezji Łomżyńskiej, Parafialnych Zespołów Caritas lub Szkolnych Kół Caritas. Na co dzień odbieramy sygnały o konieczności pomocy wielu rodzinom, osobom samotnym, ludziom chorym, których sytuacja materialna zmusiła do zgłaszania się do naszej placówki. Dlatego też zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o szczególną ofiarność jako znak solidarności z najbardziej potrzebującymi. Za złożone w dniu dzisiejszym ofiary do puszek, wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej składam serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za te składane na tacę, indywidualnie, wpływające na konto parafialne oraz składane u Radnych Parafii. Dziękujemy mieszkańcom z bloku 11 Listopada 3 za ofiarę 670 zł na tapicerkę ławek w kościele i Mszę świętą z racji nawiedzenia obrazu Chrystusa Króla Wszechświata, oraz uczestnikom uwielbienia Jezusa na Stadionie Narodowym w Warszawie za ofiarę 550 zł na tapicerkę ławek. Dotychczas zebraliśmy na ten cel 4080 zł, tapicerka jak widzimy została wykonana, do spłacenia zostało 5720 zł. Msza święta za mieszkańców z bloku 11 Listopada 3 będzie odprawiona we wtorek 6 października o godzinie 7:30. Zakończyliśmy prace związane z poprawieniem obróbek blacharskich i przeniesienia niektórych rur spustowych na kościele, koszt tych prac z materiałami wyniósł 8000 zł.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z III i IV klatki bloku z ul. Sikorskiego 5 i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na 12:00, mieszkańców pozostałej części z tego bloku od numeru 61 do 90.

W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła został włączony:
Antoni Domitrz.

Wczoraj związek małżeński w naszej świątyni zawarli:
Soliwoda Mateusz i Alicja Rydel
 – młodej parze życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze  życia.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli:
Wiesław Karczewski l. 79,
Zbigniew Grzegorz Wiszowaty l. 40
 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.