OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


29 listopada 2015 – I Niedziela Adwentu

W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się, zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane „roraty”. Do licznego udziału w tej Mszy, odprawianej w naszym kościele codziennie po śpiewie Godzinek o godzinie 645, zapraszam dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Jutro po Mszy św. roratniej rozdamy dzieciom plansze na wyklejanki adwentowe. Przez wszystkie dni Adwentu będą rozdawane naklejki na te plansze.

W czasie adwentu niech nie zabraknie też podejmowanych przez nas dobrowolnie umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy również w tym czasie o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritas, które są już do nabycia w naszym kościele.

W piątek, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo tej świętej podczas Eucharystii będziemy polecać Bożej opatrzności wszystkich parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy.

W najbliższą niedzielę 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta po Mszy świętej wieczornej. W piątek ze względu na roraty Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odprawiona o godzinie 1800. Odwiedziny chorych rozpoczynamy w pierwszy piątek od godziny 1000. W sobotę w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Ofiary składane w tych dniach na tacę przeznaczone są na fundusz ministrancki. W piątek i sobotę Msze poranne o godzinie 700.

Najbliższa niedziela to w naszej parafii niedziela adoracyjna, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo rodzin i dzieci po Mszy o godzinie 1300. Adoracja nocna – w ciszy rozpocznie się w sobotę 5 grudnia po Mszy wieczornej w kaplicy Matki Boskiej Fatimskiej i Ofiarodawców.

W poniedziałek po najbliższej niedzieli przypada wigilia do uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, po Mszy wieczornej zachęcamy wszystkich do wspólnego z chórem parafialnym, śpiewu Akatystu – hymnu ku czci Bogurodzicy.

Radni Parafii rozpoczęli roznoszenie opłatków na wigilijny stół, ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na planowaną elewację kościoła i domu parafialnego. Za składane ofiary składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Od dzisiejszej niedzieli czytamy nowe przypominki, jeżeli jakieś nazwisko lub imię zostało zapisane niepoprawnie prosimy zgłaszać to w zakrystii.

W dzisiejszą niedzielę młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w różnych punktach naszej miejscowości, przeprowadza kwestę – Bożonarodzeniowy Dar Serca, prosimy wszystkich o życzliwe włączenie się w te akcję.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, u radnych naszej parafii na tzw. raty, czy konto parafialne. Dziękujemy mieszkańcom z bloku Sikorskiego 2 za ofiarę 620 zł i mieszkańcom z bloku Witosa 17 za ofiarę 320 zł na tapicerkę ławek i Mszą świętą. Msza święta za mieszkańców z Sikorskiego 2 będzie odprawiona, 7 grudnia o godzinie 700, a za mieszkańców z Witosa 17, 8 grudnia o godzinie 700. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na Mszę świętą mieszkańcom domów prywatnych z ul. Wojska Polskiego i tzw. „Reganowa” i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godz. 1200, mieszkańców I części bloku przy ulicy Wojska Polskiego 67.

Związek małżeński maja zamiar zawrzeć następujące osoby:
Arnold Makarewicz kawaler i Żaneta Kurpiewska panna oboje parafii naszej – zapowiedź I
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:
Marianna Zabłocka l. 91;
Tadeusz Podlaski l. 64;
Stanisław Kruszewski l. 68;
Andrzej Woźniczko l. 57
 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.