OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    


4 czerwca 2023 – Trójcy Przenajświętszej

Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. Na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.

W dzisiejszą niedzielę przypada Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć do puszek naszą ofiarę na Świątynię Opatrzności w Warszawie.

Rocznicowa Komunia Święta odbędzie się 8 czerwca na Boże Ciało msza w intencji dzieci o godz. 11:00. Dzieci uczestniczą w procesji.

17 czerwca organizowany jest z naszej parafii wyjazd na festiwal młodzieży do Płonki Kościelnej. Zapisy u ks. Grzegorza.

Dziękujemy wszystkim za modlitwy i składane ofiary na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie w kopertach rozdawanych na kolędzie Mamy górę budynku parafialnego już wytynkowaną teraz majstrzy tynkują pomieszczenia na dole. Bóg zapłać za każdą pomoc na ten cel.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ulic Brzozowa i Klonowa. Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godzinę 10:00 mieszkańców ul. Świerkowa i Sosnowa.

W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu o 7:30, 9:30 11:00 i 18:00. Po Mszy świętej o godzinie 11:00 wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na ulice naszego miasta. Trasa procesji i miejsca ołtarzyków takie same jak w latach minionych. Aby ułatwić przejście prosimy aby w miarę możliwości samochody na czas przejścia procesji przestawić na inne miejsca parkingowe. Prosimy tak jak w latach ubiegłych, mieszkańców osiedla Witosa, Dąbrowskiej i ulicy Wojska Polskiego o przygotowanie ołtarzyków I i II, mieszkańców osiedla Sportowa, Sikorskiego i 11 Listopada ołtarzyka III i mieszkańców Osiedla Południe ołtarzyka IV. Ponawiamy apel aby do przygotowania ołtarzy zaangażowało się więcej osób czy rodzin z poszczególnych części. Przygotowując cztery ołtarzyki nie zapomnijmy też o udekorowaniu naszych domów, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

Zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała w poniedziałek i wtorek na godzinę 18:30.

Przez najbliższy tydzień, po Uroczystości Bożego Ciała, do czwartku 15 czerwca włącznie, będziemy przeżywać „Oktawę Bożego Ciała”, kiedy to będziemy szczególnie uwielbiać Chrystusa w Eucharystii. Codziennie o godzinie 18:00 Msza Święta z Nieszporami Eucharystycznymi, po której odprawimy czerwcowe nabożeństwo i w procesji eucharystycznej przejdziemy wokół naszego kościoła. Prosimy ministrantów, biel, asystę o nadanie tym procesjom właściwej oprawy.