OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


3 maja 2015 – V niedziela wielkanocna

Dziś piąta niedziela wielkanocna, trzecia niedziela miesiąca maja.

W środę, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba. W piątek Uroczystość świętego Stanisława biskupa i męczennika, to dzień imienin biskupa seniora Stanisława Stefanka, a także naszego dziekana ks. kanonika Stanisława Uradzińskiego – pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizantach. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.

Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele po Mszy świętej o godzinie 19:00. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczkami Matki Bożej czy też w domu przed Jej wizerunkiem.

W poniedziałek przypada wspomnienie świętego Floriana męczennika, który jest patronem naszego miasta, drugim patronem naszej parafii i patronem strażaków. Odpust parafialny, jeżeli nie przypada w tym dniu niedziela jest zawsze przenoszony na najbliższą niedzielę przypadającą po 4 maja czyli w tym roku na 10 maja. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 13:00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tej Mszy świętej i prosimy o przygotowanie procesji.

Niedziela 10 maja to również dzień wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej. Nie zaniedbajmy tego obywatelskiego obowiązku. Biskupi apelują: „Udział w wyborach jest jedną z ważnych form obecności obywateli w życiu publicznym, kształtowania go i brania za nie odpowiedzialności. Bierność, izolowanie się, ucieczka w prywatność sprzeciwiają się godności osoby ludzkiej, która z natury jest istotą społeczną i powinna być podmiotem, zasadą i celem wszystkich przedsięwzięć społecznych, także politycznych. (...) Człowiek wierzący tym bardziej powinien być aktywnym społecznie i brać udział w wyborach.”

W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Święta po Mszy świętej wieczornej połączona z nabożeństwem majowym.

Ruch Światło-Życie Diecezji Łomżyńskiej, organizuje dla dzieci, młodzieży, studentów i rodzin, rekolekcje formacyjne.

TERMINY TURNUSÓW:

Turnus I    27 czerwca -13 lipca

w diecezji

Oaza Dzieci Bożych st. I po III klasie – Cieciory

Oaza Dzieci Bożych st. II po IV klasie – Myszyniec

Oaza Dzieci Bożych st. III po V klasie – Nowogród            

Oaza Nowego Życia st. I od III gim. wzwyż – Zaręby Kościelne

w górach

Oaza Nowej Drogi st. I po VI klasie – Biały Dunajec

Oaza Nowej Drogi st. II po I gim. – Biały Dunajec

Oaza Nowej Drogi st. III po II gim. – Biały Dunajec

Turnus II    14-30 lipca

w diecezji

Oaza Nowego Życia st. I dla studentów i dorosłych

w górach

Oaza Nowej Drogi st. I po VI klasie – Biały Dunajec

Oaza Nowej Drogi st. II po I gim. – Biały Dunajec

Oaza Nowej Drogi st. III po II gim. – Biały Dunajec

Oaza Nowego Życia st. I od III gim. wzwyż – Biały Dunajec

Oaza Nowego Życia st. II po I ONŻ.  – Małe Ciche            

Turnus III    1-17 sierpnia

Oaza Nowego Życia st. III po II ONŻ.  – Wilno Litwa

Rekolekcje dodatkowe 02-08.08

Oaza Dzieci Bożych młodszych z rodzicami – Biały Dunajec

Zapisy trwają do 8 czerwca. Wszelkich informacji na temat zapisów i działania systemu udziela ks. moderator Dariusz Niewiński tel. 503319069, an. Dorota Andrzejewska tel. 507112573 oraz kl. Sebastian Urbański tel.  606731979.

 

OAZY RODZIN (Kościół Domowy Rodzinna Gałąź Ruchu Światło-Życie)

Turnus II 14-30 lipca 2015 r

Oaza Nowego Życia Rodzin I stopnia (ONŻR I°) w Suchcicach k. Czerwina

Oaza Nowego Życia Rodzin II stopnia (ONŻR II°) Maniowy (w górach k. Krościenka)

Termin 3 - 18.07.2015 r.

Oaza Nowego Życia Rodzin III stopnia (ONŻR III) w Długoborzu k. Zambrowa

Informacji udzielają Moderator Domowego Kościoła Ks. Dariusz Krajewski tel. 600912114 oraz para diecezjalna Alicja i Sylwester Śniadała tel. 501295390

 

Caritas Diecezji Łomżyńskiej zaprasza dzieci do wakacyjnego wyjazdu do Ośrodka Wypoczynkowego „Caritas Bliźnim” w Ptakach k/Nowogrodu. Więcej informacji znajdziemy w Posłańcu.

Duszpasterstwo Rodzin we współpracy z parafiami w różnych częściach Diecezji organizuje spotkania rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. Takie spotkania odbywają się również w Kolnie w parafii pw. św. Anny, w miesiącach letnich od kwietnia do września, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 15:00.

Zbliża się czas nawiedzenia naszej parafii przez Figurę Św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na górze Gargano we Włoszech. Wielu być może było tam osobiście, ale nie każdy z nas, był lub będzie we Włoszech dlatego jest to niepowtarzalna okazja do modlitwy i wspólnego uwielbienia Pana Boga za przyczyną Św. Michała Archanioła. Nawiedzenie poprzedzi tzw. Niedziela Anielska, podczas której wysłuchamy nauk głoszonych przez ks. Krzysztofa Bochenka – Michalitę. Peregrynację poprzedzi również dziewięciodniowa Nowenna do świętego Michała Archanioła, odmawiana po Mszy wieczornej w połączeniu z nabożeństwem majowym. Nawiedzenie rozpocznie się 21 maja Mszą świętą o godzinie 18:00,(wyjątkowo na czas peregrynacji Msze wieczorne będą o godzinie 18:00). Wcześniej, bo ok. godziny 17:30 rozpoczniemy z pod naszego Gimnazjum procesję z figurą do kościoła. Po przybyciu do świątyni uroczyste powitanie figury Świętego Michała Archanioła i Msza święta na rozpoczęcie nawiedzenia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. Nawiedzenie Figury Świętego Michała Archanioła to wyjątkowy czas Bożej mocy i łaski, wiec już teraz zaplanujmy te dni w taki sposób abyśmy jak najowocniej z tego czasu skorzystali. Szczegółowy program nawiedzenia będzie podany 17 maja w ogłoszeniach a już dzisiaj znajdziemy go w Posłańcu.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty, mieszkańcom bloku z ulicy 11 Listopada 17 i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w przyszłą sobotę na godzinę 12:00 mieszkańców bloku z ulicy Sportowej 18.

Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, wpływające na konto parafii, czy u Radnych Parafii. Dziękujemy za ofiarę 940 zł na Mszę i prospekt organowy mieszkańcom bloku z Witosa 3 z racji nawiedzenia obrazu Chrystusa Króla Wszechświata. Msza św. będzie odprawiona 13 maja o godzinie 19:00. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:
Łukasz Maksymilian Świło kawaler z parafii św. Jana Chrzciciela w Gdyni i Olga Karolina Wyka panna parafii naszej – zapowiedź I;
Daniel Błędosz z parafii naszej i Marta Leończyk z parafii M.B. Nieustającej Pomocy w Sochaczewie – zapowiedź I;
Michał Dobrzyński kawaler z parafii św. Wojciecha w Puchałach i Edyta Modzelewska panna parafii naszej – zapowiedź I
– ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego do kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu przez chrzest święty został włączony do wspólnoty Kościoła w naszej parafii:
Jakub Kałudziński.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
Pelagia Kurządkowska l. 83
 – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym, Amen.