OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 września 2014 – XXIV niedziela zwykła

Dzisiejsza 24 niedziela w ciągu roku została zastąpiona obchodem święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to jedno ze świąt, które swoją rangą przewyższają niedziele w ciągu roku i są obchodzone również wtedy, gdy wypadają w niedzielę. Są to święta, podczas których wspominamy szczególnie ważne wydarzenia z naszej historii zbawienia. Dziękujemy gospodarzom wsi Czerwone na czele z Panem sołtysem za reprezentowanie naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w dniu dzisiejszym w Śniadowie.

Jutro w kalendarzu liturgicznym umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

W środę 17 września przypada rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W naszych modlitwach pamiętajmy o poległych na wschodzie.

Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży tak jak każdego roku zwraca się do rolników sadowników i ogrodników z gorącą prośbą o wsparcie w postaci płodów ziemi. Tych, którzy nie mogą ofiarować płodów ziemi, prosi jeśli to możliwe o ofiarę pieniężną. Prosimy panów sołtysów jak co roku o pomoc w zorganizowaniu tej zbiórki.

W niedzielę 28 września w łączności z pielgrzymami Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin na Jasną Górę, na Mszy świętej o 9:30, małżonkowie naszej parafii niezależnie od stażu małżeńskiego, odnowią przysięgę małżeńską. Zaplanujmy ten dzień tak by wziąć udział w tej Mszy świętej. Uroczyste odnowienie ślubów małżeńskich będzie naszą odpowiedzią na ataki sprzeciwiające się chrześcijańskiej wizji małżeństwa i rodziny, a także pomocą zagrożonym małżeństwom w powrocie do pierwotnej miłości.

Z inicjatywy grupy modlitewnej „Iskra Bożego Miłosierdzia”, działającej przy kościele oo. Jezuitów w Łodzi i pod patronatem Metropolity Łódzkiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, już po raz szósty organizowana jest wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast Polski. Będzie ona miała miejsce w rocznicę beatyfikacji bł. Ks. Michała Spoćki – 28 września br. Inicjatywa ta wpisuje się w wezwanie Ojca Świętego Franciszka, aby katolicy głosząc Ewangelię wychodzili na ulice oraz jest przejawem nowej ewangelizacji. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmówienia Koronki w naszej miejscowości w niedzielę 28 września br. o godz. 15:00, przy Placu Wolności – w parku.

Kto śpiewa ten dwa razy się modli, zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby swoim głosem uwielbiać Boga, do dołączenia do naszego chóru parafialnego. Spotkania chóru odbywają się w każdą środę po Mszy świętej wieczornej.

Od 26 września Ruch Ewangelizacyjny Gloriosa Trinita pod hasłem „Spotkaj żywego Boga” rozpoczyna cykl 7 spotkań formacyjno-rekolekcyjnych. Spotkania będą odbywały się jeden raz w tygodniu w piątki po Mszy wieczornej. Więcej informacji znajdziemy na plakacie i ulotkach.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za te składane na tacę, indywidualnie, wpływające na konto parafialne oraz składane u Radnych Parafii. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są szczególnie przeznaczone na potrzeby parafii, ofiary składane do puszek są przeznaczone na diecezjalne Radio Nadzieja.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na Mszę świętą i kwiaty, przedstawicielom mieszkańców domów prywatnych z ulicy Wojska Polskiego i tzw. Reganowa i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na 12:00, mieszkańców z I części bloku Sikorskiego 6. Msza święta będzie odprawiona 15 września o godzinie 18:00.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Piotr Dymczyk kawaler parafii p.w. św. Jana Ewangelisty w Zabielu i Marlena Mieczkowska panna parafii naszej – zapowiedź II;
Tomasz Mizgier kawaler parafii p.w. św. Anny w Kolnie i Eliza Borzymowska panna parafii naszej – zapowiedź I
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła zostali przyjęci:
Łucja Cempa,
Karol i Kornelia Zalewscy.

Wczoraj związek małżeński w naszej świątyni zawarli:
Bagiński Przemysław i Natalia Remiszewska
 – młodej parze życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.