OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 sierpnia 2015 – XX niedziela zwykła

Dziś XXI niedziela zwykła IV niedziela sierpnia.

Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono, co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

Przed nami ostatnie dni urlopów i wakacji. Dziękujmy Panu Bogu za dni beztroski, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, a przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. Prośmy również o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki.

W najbliższą środę, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę.

W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

1 września, dzieci i młodzież rozpocznie nowy rok szkolny, od wielu lat ogłaszamy, że jest specjalna Msza na rozpoczęcie nowego roku nauki, ale na tej Mszy jest zazwyczaj garstka uczniów. Prosimy już teraz rodziców, aby dzieci i młodzież przed rozpoczęciem uroczystości w szkole były na tej Mszy w świątyni. Społeczność rodzicielska wybrała na patrona naszego kolneńskiego gimnazjum św. Jana Pawła II – wielkiego papieża. Myślę, że to społeczność uczniowską i nauczycieli zobowiązuje do czegoś. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym będzie odprawiona 1 września o godzinie 8:15. Spowiedź dzieci i młodzieży przez cały tydzień przed każdą Mszą świętą. Nie odkładajmy sakramentu pojednania na ostatnią chwilę.

Tegoroczne powiatowo-gminne dziękczynienie za plony, połączone 600-leciem wsi Czerwone, odbędą się w przyszłą niedzielę 30 sierpnia na placu szkolnym w Czerwonem. Starosta Kolneński i Wójt Gminy Kolno serdecznie zapraszają wszystkich na tę uroczystość, (szczegółowy program jest podany na plakacie przed kościołem.)

Od 15 sierpnia przyjmujemy już intencje mszalne na rok 2016.

Dekretem Biskupa Łomżyńskiego J.E. dr Janusza Stepnowskiego ks. Wiesław Chmielewski wikariusz naszej parafii, został z dniem 27 sierpnia skierowany do pracy duszpasterskiej w diecezji Tarragona w Hiszpanii. Dziękujemy serdecznie za dotychczasową posługę kapłańską w naszej parafii i życzymy opieki Matki Bożej, Bożego błogosławieństw i ludzkiej życzliwości w dalszej pracy na niwie Pańskiej w Hiszpanii.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za te składane na tacę, indywidualnie, wpływające na konto parafialne oraz składane u Radnych Parafii. Dziękujemy mieszkańcom bloku z ulicy Wojska Polskiego 67a za ofiarę 1070 zł na Mszę świętą i tapicerowanie ławek w kościele z racji nawiedzenia Obrazu Chrystusa Króla Wszechświata. W minioną III niedzielę miesiąca, zebraliśmy na tacę 2266,50 zł. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczona na Stolicę Apostolską.

Dziękujemy za ofiarę na kwiaty i Mszę świętą mieszkańcom I części bloku z ul. Sikorskiego 4 i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godzinę 12:00 mieszkańców II części z ul. Sikorskiego 4.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Adam Gleba kawaler i Magdalena Wróblewska panna oboje parafii naszej – zapowiedź I;
Łukasz Wasilewski kawaler parafii św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku i Aleksandra Solecka panna parafii naszej – zapowiedź I
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła został włączony:
Cezary Baczewski