OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 sierpnia 2014 – XXII niedziela zwykła

Dziś XXII niedziela zwykła I niedziela miesiąca września. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie ks. Adama Sierzputowskiego, który od 28 sierpnia dekretem Pasterza Diecezji został przydzielony do pracy w naszej parafii. Życzymy księdzu Adamowi aby dobrze się czuł wśród nas.

Z dniem dzisiejszym dobiegają końca wakacje. Jutro 1 września, Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, o godzinie 8:15. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego przez sakrament pojednania.

Od 1 września Msza święta wieczorna będzie odprawiana każdego dnia o godzinie 18:00. Wraca również w niedzielę Msza święta dla dzieci o godzinie 13:00. Przypominamy więc rodzicom aby zadbali o to by ich pociechy uczestniczył w tej Mszy świętej.

Jutro, przypada 75 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. A w obliczu wydarzeń dzisiejszych dni módlmy się gorąco o pokój na całym świecie, a szczególnie o zakończenie walk na Ukrainie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina święta po Mszy wieczornej, w pierwszy piątek i sobotę Msze o 8:00 i 18:00. Prosimy o zgłaszanie chorych do odwiedzin w pierwszy piątek. Zachęcamy młodzież i dzieci do skorzystania w tych dniach z sakramentu pokuty aby z czystym sumieniem zacząć nowy rok szkolny.

W przyszłą niedzielę 7 września na Mszy św. o godzinie 13:00 poświęcenie podręczników, przyborów szkolnych i tornistrów, dla uczniów klas pierwszych.

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy przygotowanie młodzieży klas II Gimnazjum do sakramentu bierzmowania. W najbliższą niedzielę po Mszy świętej o 9:30 spotkanie organizacyjne dla młodzieży i rodziców – obecność obowiązkowa.

Wszystkich animatorów, którzy w minionym roku przygotowywali naszą młodzież do bierzmowania oraz tych, którzy chcieliby podjąć trud przygotowania do tego sakramentu w tym roku szkolno – katechetycznym, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę 4 września po Mszy wieczornej do sali budynku parafialnego.

Zakończyły się już prace żniwne, ogólnopolskie dożynki odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę 6 i 7 września na Jasnej Górze, diecezjalne dziękczynienie za plony w tym roku odbędzie się w dniu 14 września br. w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Śniadowie. Naszą parafię na diecezjalnych uroczystościach dożynkowych reprezentowali będą w tym roku gospodarze ze wsi Czerwone.

Zapraszamy po wakacyjnej przerwie na spotkanie w najbliższą sobotę 06 września o godzinie 10:00 wszystkich dotychczasowych ministrantów i chłopców którzy chcieliby służyć przy Ołtarzu Pańskim.

Wzorem lat ubiegłych, w sobotę 6 września, o ile Pan Bóg i pogoda pozwoli, planowany jest kolejny, już VI Rajd Rowerowy do Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce. Chętni, którzy chcą pokłonić się Świętolipskiej Matce Jedności Chrześcijan, poznać swoje możliwości, i przyjemnie spędzić czas, zbierają się przed Naszym Kościołem i wyruszają o godzinie 6 rano. Rajd jest jednodniowy, a trasa liczy 200 km. Program Rajdu przewiduje przyjazd do Świętej Lipki około godziny 11:00, udział we Mszy św. o godzinie 12:00 i około godziny 13:00 wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Kolna planowany jest około godziny 18:00. Na dzień dzisiejszy swój udział w Rajdzie zadeklarowało około 8 osób.

Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godzinie 13:00 i adoracja do Mszy wieczornej. Błogosławieństwo rodzin i dzieci po Mszy o 13:00.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za te składane na tacę, indywidualnie, wpływające na konto parafialne oraz składane u Radnych Parafii.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła przedstawicielce mieszkańców z I części bloku z ul. Wojska Polskiego 67a i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godzinę 12:00 mieszkańców II części bloku z ul. Wojska Polskiego 67a.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Paweł Żebrowski kawaler parafii p.w. św. Wojciecha w Szczepankowie i Anita Krzywda panna parafii naszej – zapowiedź II;
Stanisław Adasiewicz kawaler parafii p.w. M. B. Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach i Joanna Maria Kaszuba panna parafii naszej – zapowiedź I
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

Wczoraj związek małżeński w naszej świątyni zawarli:
Iwanicki Piotr i Katarzyna Odachowska
 – młodej parze życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.

Do wieczności z naszej wspólnoty odeszli w minionym tygodniu:
Maja Antosiewicz l. 6;
Ryszard Brzeziński l. 63
- wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen