OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 sierpnia 2016 – XXII niedziela zwykła

Dziś XXII niedziela zwykła a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji.

Przypominamy, że od pierwszego września zmienia się porządek mszy świętych w naszym kościele:
- Msza święta wieczorna będzie odprawiana każdego dnia o godzinie 1800,
- msze św. w niedzielę będą odprawiane o godz.: 7:30; 9:30; 11:00; 12:30 (dla dzieci); 18:00

1 września przypada również 77 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. A w obliczu wydarzeń dzisiejszych dni módlmy się gorąco o pokój na całym świecie, a szczególnie o zakończenie konfliktu na Ukrainie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina święta po Mszy wieczornej, w pierwszy piątek i sobotę Msze o 800 i 1800. Zachęcamy młodzież i dzieci do skorzystania w tych dniach z sakramentu pokuty, aby z czystym sumieniem zacząć nowy rok szkolny.

W przyszłą niedzielę 4 września na Mszy św. o godzinie 1230 poświęcenie podręczników, przyborów szkolnych i tornistrów, dla uczniów klas pierwszych. A po Mszy tradycyjnie już spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego dzieci.

Próba scholii dziecięcej w najbliższą sobotę 3 września o godzinie 1000 w sali pod plebanią.

Wzorem lat ubiegłych, w sobotę 3 września, o ile Pan Bóg i pogoda pozwoli, planowany jest kolejny, już VIII Rajd Rowerowy do Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce. Chętni, którzy chcą pokłonić się Świętolipskiej Matce Jedności Chrześcijan, poznać swoje możliwości, i przyjemnie spędzić czas, zbierają się przed Naszym Kościołem i wyruszają o godzinie 600 rano. Rajd jest jednodniowy, a trasa liczy 200 km. Program Rajdu przewiduje przyjazd do Świętej Lipki około godziny 1100, udział we Mszy św. o godzinie 1200 i około godziny 1300 wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Kolna planowany jest pomiędzy godziną 1800a 1900.

Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godzinie 1230 i adoracja do Mszy wieczornej. Błogosławieństwo rodzin i dzieci po Mszy o 1230.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za te składane na tacę, indywidualnie, wpływające na konto parafialne oraz składane u Radnych Parafii. Ofiary składane za tydzień do puszek przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne Diecezji.

Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godzinę 1200 mieszkańców z II części bloku ul. Sportowej 8.

W minionym tygodniu przez chrzest święty do wspólnoty Kościoła została włączona w naszej parafii:
Wiktoria Sutkowska

Wczoraj związek małżeński w naszej świątyni zawarli:
Tomasz Doliasz i Katarzyna Banach;
Arkadiusz Szewczyk i Emilia Zalewska;
Karol Czapiewski i Ewa Piwowarska;
Jakub Kurek i Beata Śliwka
 – młodym parom życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.