OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 czerwca 2015 – XIII niedziela zwykła

Dziś ostatnia niedziela czerwca – trzynasta niedziela w ciągu roku.

Dla wielu z nas jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania. Witamy również serdecznie gości, którzy na wypoczynek przybyli do naszej miejscowości.

Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 7:30 i 19:00 Ofiary składane na tacę przeznaczone są na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Eucharystii dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II. Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.

W środę 1 lipca przypada już 11 rocznica utworzenia naszej parafii. Dziękując Bogu za te lata modlitwy i pracy, prośmy nadal o Boże błogosławieństwo dla wszystkich rodzin naszej parafii i o pomyślną realizację zaplanowanych prac.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. W czwartek Godzina Święta po Mszy wieczornej, W piątek i sobotę Msze o 8:00 i 19:00, do spowiedzi zapraszamy już od środy na pół godziny przed każdą Mszą. Ofiary składane w tych dniach na tacę są przeznaczone na fundusz ministrancki. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godzinie 10:00. Chorych będzie odwiedzało dwóch księży.

Przyszła pierwsza niedziela miesiąca to niedziela adoracyjna w naszej parafii, wystawienie Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo rodzin i dzieci po Mszy świętej o godzinie 11:30. W sobotę po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i Ofiarodawców i adoracja nocna w ciszy.

Dotychczas na półkolonie organizowane przez naszą parafię w dniach od 20 do 31 lipca zgłosiło się 6 osób, aby półkolonie doszły do skutku potrzeba minimum 20 osób. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do 12 lipca włącznie.

Lipiec i sierpień to czas urlopowy również dla księży, nie zawsze podczas Mszy będzie ksiądz posługiwał w konfesjonale dlatego tych którzy chcą skorzystać z sakramentu pokuty zapraszamy aby uczynili to odpowiednia wcześniej przed Mszą. Zazwyczaj księża spowiadają ok. 15 minut przed każdą Mszą świętą.

Biuro Radia Maryja przy parafii Św. Anny w Kolnie organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie „Rodziny Radia Maryja” – więcej informacji w gablocie.

Na przełomie lipca i sierpnia w Ostrołęce odbędą się rekolekcje charyzmatyczne dla młodzieży prowadzone przez o. Jamesa Manjackala – więcej informacji znajdziemy na plakacie i ulotkach wyłożonych pod chórem.

W związku z małą frekwencją chętnych na pielgrzymkę rowerową po pojezierzy suwalsko-augustowskim jest możliwość wzięcia udziału w Rajdzie Rowerowym dla Życia, organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Ełckiej. Odbędzie się on w terminie od 5 do 12 lipca. Zgłoszenia do 30 czerwca, są jeszcze 3 wolne miejsca. Więcej informacji w zakrystii.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła przedstawicielom mieszkańców Sportowej 6 i zapraszamy do pomocy w sprzątaniu w najbliższą sobotę na 12:00 mieszkańców bloku Sportowej 4.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za te składane na tacę, indywidualnie, u Radnych Parafii czy wpływające na konto. Dziękujemy za ofiarę 120 € ks. Krzysztofowi Borys i jego mamie Reginie na figurę św. Michała Archanioła oraz ofiarę 500 zł i 200 zł osobom, które chcą pozostać anonimowe. Dziękujemy również za ofiarę 520 zł na prospekt organowy i Mszę świętą mieszkańcom ulic Konopnickiej, Targowej i Kolejowej.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Paweł Samul kawaler parafii naszej i Demczak Natalia panna parafii p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Lachowie – zapowiedź II;
Sebastian Prusinowski kawaler parafii Najświętszego Serca Jezusa w Łosewie i Eliza Wilińska panna parafii naszej – zapowiedź II;
Artur Jurczykowski kawaler parafii Św. Antoniego w Stawiskach i Katarzyna Arnista panna parafii naszej – zapowiedź I
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego do kancelarii parafialnej.

Związek małżeński w naszej świątyni w minioną sobotę zawarli:
Świło Łukasz Maksymilian i Olga Karolina Wyka;
Dąbrowski Mariusz i Ewa Banach;
Śliwka Paweł i Ewelina Kałęka
 – młodym parom życzymy obfitości łask Bożych na nowej drodze życia.