OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 maja 2015 – Zesłanie Ducha Świętego

Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy modlitwą i czynem przyczynili się do peregrynacji w naszej parafii Św. Michała Archanioła w znaku cudownej figury z góry Gargano we Włoszech. Owocem tej peregrynacji będzie nie tylko odmawianie modlitwy do św. Michała Archanioła, ale obecność wiernej kopii jego figury w naszym kościele, którą przywieziemy z sanktuarium na Gargano w przyszłym roku na wiosnę. Koszt takiej figury to 2000  czyli ok. 8000 zł. Pewne małżeństwo ofiarowało już na ten cel 1000 zł. Możemy już zgłaszać chęć wyjazdu na pielgrzymkę do Włoch na kwiecień przyszłego roku.

Ponadto dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Te intencje powierzaliśmy Panu Bogu podczas dzisiejszej liturgii. Pamiętajmy też o niej w naszych modlitwach prywatnych.

Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!

Przed nami ostatni już tydzień maja, zachęcamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie po Mszy świętej wieczornej. Jeśli nie możemy przyjść do kościoła na to nabożeństwo, to zachęcamy do odprawienia go w gronie rodzinnym, czy gromadząc się razem z sąsiadami przed figurą lub obrazem Matki Bożej.

Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

We wtorek, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki.

W czwartek, 28 maja, przypada 34 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

Również w tym tygodniu, w czwartek, 28 maja, po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.7. Za tydzień – uroczystość Najświętszej Trójcy. Ostatnie nabożeństwo majowe.

Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Prosimy tak jak w latach ubiegłych, mieszkańców osiedla Witosa, Dąbrowskiej i ulicy Wojska Polskiego o przygotowanie ołtarzyków I i II, mieszkańców osiedla Sportowa, Sikorskiego i 11 Listopada ołtarzyka III i mieszkańców ul. Kolejowej i Osiedla Południe ołtarzyka IV. Ponawiamy apel, aby do przygotowania ołtarzy zaangażowało się więcej osób czy rodzin z poszczególnych części.

W dniu 20 czerwca organizujemy wyjazd na VI Festiwal Młodych u "Królowej Młodzieży" w Płonce Kościelnej. Więcej informacji i zapisy u ks. Wiesława.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia odpust parafialny w Borkowie.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz ofiarę na kwiaty i Mszę św. mieszkańcom bloku z ulicy Sportowej 12. Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę na 12:00 mieszkańców bloku z ulicy Sportowej 12.

Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, u Radnych Parafii czy wpływające na konto parafii. W przyszłą niedzielę ofiary składane ma tacę są przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:
Damian Zuńczyk kawaler parafii naszej i Joanna Andrzejewska panna parafii św. Jana Chrzciciela w Turośli – zapowiedź II;
Marcin Gromadzki kawaler parafii naszej i Anna Sobuta panna parafii Przemienienia Pańskiego w Piątnicy – zapowiedź II;
Łukasz Wyrwas kawaler parafii naszej i Ewa Justyna Kowalewska panna parafii NSJ w Łosewie – zapowiedź II;
Paweł Śliwka kawaler i Ewelina Kałęka panna oboje parafii naszej – zapowiedź II;
Wojciech Najda kawaler parafii naszej i Karolina Maria Borys panna parafii Św. Antoniego w Udrzycach – zapowiedź I
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego do kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu przez chrzest święty został włączony do wspólnoty Kościoła w naszej parafii:
Paweł Piekarski.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
Śliwka Jerzy l. 61
 – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.