OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 stycznia 2014 – III niedziela zwykła

Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i ofiary składane na cele misyjne Kościoła.

Jutro – XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.

We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Przyszła niedziela w naszej parafii to niedziela adoracyjna; błogosławieństwo rodzin i dzieci; wystawienie Najświętszego Sakramentu jak zawsze po Mszy świętej o godzinie 13:00 i adoracja do Mszy wieczornej. Zachęcamy do trwania przy Jezusie Eucharystycznym w dziękczynieniu za dobra już otrzymane i wypraszania potrzebnych łask i błogosławieństwa.

Od wtorku 27 do piątku 30 stycznia br. zapraszamy dzieci do uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez naszą parafię. Zajęcia odbywałyby się codziennie od 9:00 do 14:00. W programie spotkań wiele ciekawych zajęć i atrakcji, między innymi wyjście na halę, basen, spotkanie z policjantem, odwiedziny Komendy Straży Pożarnej, zajęcia z podstaw udzielania pierwszej pomocy, sztuka teatralna, gry i zabawy integracyjne w grupach i oczywiście jeśli śnieg nie zginie to jest szansa na zorganizowanie kuligu. Więcej informacji udziela i zapisy przyjmuje Ks. Adam.

Wkrótce zakończymy wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność za życzliwe przyjmowanie nas w Waszych mieszkaniach i składane przy tej okazji ofiary. Jeśli termin wyznaczony przez nas na odwiedziny z różnych względów nie odpowiadał domownikom, można indywidualnie uzgodnić dogodny czas tej wizyty. Podczas odwiedzin kolędowych kancelaria czynna w dni powszednie oprócz soboty od 9:00 do 10:00 i bezpośrednio po Mszy wieczornej.

Porządek kolędy do jej zakończenia

Niedziela 25-I
   od godziny 14:30: Witosa 19 – 1 ksiądz;
                                Świerkowa – 1 ksiądz.

Poniedziałek 26-I
   od godziny 15:00: M. Dąbrowskiej 6 Nr 1-20  – 1 ksiądz;
                                                             Nr 21-40  – 1 ksiądz;
                                                             Nr 41-60  – 1 ksiądz.

Wtorek 27-I
   od godziny 15:00: M. Dąbrowskiej 8 Nr 1-28  – 1 ksiądz;
                                                             Nr 29-53  – 1 ksiądz;
                                Witosa 15  – 1 ksiądz.

Środa 28-I
   od godziny 15:00: Witosa 21 Nr 1-20  – 1 ksiądz;
                                                  Nr 21-40  – 1 ksiądz;
                                Witosa 17 – 1 ksiądz.

Czwartek 29-I
   od godziny 15:00: Witosa 13 Nr 1-24  – 1 ksiądz;
                                                  Nr 25-48 – 1 ksiądz;
                                Witosa 21 Nr 41-58  – 1 ksiądz.

Piątek 30-I
   od godziny 15:00: Witosa 11 Nr 1-24  – 1 ksiądz;
                                                  Nr 25-48  – 1 ksiądz;
                                Witosa 1 Nr 25-48  – 1 ksiądz.

Sobota 31-I
   od godziny 9:00: – Witosa 9 Nr 1-29 – 1 ksiądz;
                                                 Nr 30-58 – 1 ksiądz;
                                 Witosa 3A Nr 1-20 i 41-60 – 1 ksiądz.

Niedziela 1-II
   od godziny 14:30: Witosa 3 Nr 1-18 – 1 ksiądz;
                                                Nr 19-36 – 1 ksiądz;
                                                Nr 37-54 – 1 ksiądz.

Dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, w minioną III niedzielę miesiąca zebraliśmy na tacę 2969,70 zł. W minionym tygodniu została podpisana umowa z firmą ASTORG na wykonanie prospektu piszczałkowego. Koszt całości to 28500,00 zł.

Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę na godz. 12:00, mieszkańców II części bloku z ul. Witosa 11.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odszedł:
Wojciech Wszeborowski l. 31
 – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.