OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 października 2014 – XXX niedziela zwykła

Dziś XXX niedziela zwykła – ostatnia niedziela miesiąca października, dzisiaj we wszystkich kościołach, które zostały konsekrowane, obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła. Nasza świątynia nie jest jeszcze konsekrowana.

We wtorek w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Jest to dzień imienin księdza biskupa Tadeusza Bronakowskiego oraz biskupa seniora Tadeusza Zawistowskiego. Pamiętajmy o dostojnych solenizantach w naszych modlitwach.

Kończy się październik, miesiąc, w czasie którego w sposób szczególny czcimy Matkę Najświętszą i Jezusa odmawiając Różaniec. Może są wśród nas jeszcze tacy, którzy ani razu nie byli w świątyni na różańcu, mamy jeszcze szansę, różaniec w naszym kościele codziennie o godzinie 17:30.

W tym tygodniu w sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Będziemy wspominać wszystkich, którzy osiągnęli nagrodę życia wiecznego. Natomiast w niedzielę, 2 listopada, przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym Msze święte jak w każdą niedzielę oprócz Mszy świętej o godzinie 13:00.

Podobnie jak w latach ubiegłych 1 listopada po Mszy świętej o 11:30 dołączamy do procesji żałobnej która wyrusza z parafii św. Anny, na stary cmentarz, a następnie na cmentarz nowy gdzie również będzie procesja z modlitwą za zmarłych i poświeceniem grobów. Na zakończenie Msza święta za zmarłych spoczywających na nowym cmentarzu. 2 listopada o godzinie 14:00 na nowym cmentarzu odbędzie się procesja żałobna z poświęceniem grobów a następnie ok. godziny 14:30 procesja odbędzie się na starym cmentarzu. Po procesji będzie odprawiona Msza święta za zmarłych spoczywających na starym cmentarzu.

Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Można go ofiarować jedynie za zmarłych. 2 listopada we Wspomnienie Wiernych Zmarłych, można jeden raz zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące; w tym celu należy pobożnie nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną i odmówić tam Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary. Aby uzyskać odpust musimy spełnić następujące warunki: spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Jako Kościół pielgrzymujący wyrażamy naszym zmarłym wdzięczność za ich trud i poświęcenie dla nas, poprzez ofiarę Mszy świętej, Komunię świętą w ich intencji, zyskiwanie odpustów i pamięci modlitewnej w tradycyjnych przypominkach czy podzwonnem. Druczki na Nowennę – możemy wziąć w zakrystii i pod chórem. Od 1 do 9 listopada, w intencji wymienionych na tych kopertach odprawiana jest Msza święta i nabożeństwo żałobne. Przypominki roczne za zmarłych możemy zamawiać do pierwszej niedzieli adwentu, do tego czasu będziemy modlić się korzystając ze starych przypominek.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych nie można jednak w sobotę odprawiać mszy wotywnej. W tym tygodniu skorzystajmy z sakramentu pokuty, tym bardziej że stan łaski jest warunkiem uzyskania odpustu przy okazji nawiedzenia cmentarza. Przypominamy, że istotą obchodzenia I piątków jest przyjęcia komunii świętej wynagradzającej z grzech własne i innych, do spowiedzi możemy przystąpić wcześniej.

Z racji na to, że w przyszłą niedzielę przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, adoracja Najświętszego Sakramentu zostaje przełożona na następna niedzielę czyli 9 listopada. Zostaje również przełożone na te niedziele spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego.

9 listopada uroczystego wprowadzenia Relikwii Krwi Świętego Jana Pawła II, do naszej świątyni dokona ks. biskup Tadeusz Bronakowski na Mszy świętej o godzinie 18:00. Już teraz wszystkich na te Msze zapraszamy. Msza święta z Nowenną za zmarłych Bedze w tym dniu o godzinie 17:00.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na prace prowadzone przy parafii, za te składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, czy wpływające na konto parafialne. W minioną III niedzielę miesiąca na potrzeby parafii zebraliśmy na tacę 2667,10  zł.

Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższy piątek na godz. 15:30, mieszkańców I części bloku przy ulicy Wojska Polskiego 67.

Zapowiedzi:
Piotr Sielawa kawaler, i Katarzyna Piątek panna, oboje parafii naszej – zapowiedź II
 – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

Wczoraj związek małżeński w naszej świątyni zawarli:
Wrzaski Piotr Tomasz i Anna Chaberek
 – młodej parze życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.